Bu Hafta Kripto Para Piyasasıyla İlgili Bilmeniz Gereken 4 Önemli Gelişme

0 0

-Coronavirus teşvik paketi anlaşması 600 dolarlık doğrudan ödemeleri içeriyor

Kongre 900 milyar dolarlık koronavirüs teşvik paketini kabul etmeye hazırlanırken Amerika Birleşik Devletleri rahat bir nefes aldı.

Şimdi teşvik paketinin Pazartesi günü oylamaya geçip geçemeyeceğine bakılacak. Bu gelişme muhtemelen Bitcoinin avantajına olacak ve ABD doları bu gelişmeden zarar görecektir.

Sosyal medyada Bitcoin ve koronavirüsle ilgili konular hakkında popüler bir yorumcu olan James Todaro haberle ilgili şunları söyledi: 

“Aman tanrım ! Fed tarafından basılacak 1 Trilyon dolar daha. Bitcoin 2008 Finansal Krizi sırasında tam da bu nedenle yaratıldı. Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması gerçekten şaşırtıcı mı?”

Bu arada Cointelegraph piyasa analisti Michaël van de Poppe teşvik paketini finanse ederek ABDnin hanesine daha fazla borç eklemenin uzun vadeli etkileri konusunda uyarıda bulundu ve Pazartesi günü şunları yazdı: 

900 milyar dolarlık koronavirüs yardım paketi! ABD Dolarını zayıflatmaya yönelik bir başka adım Para basmak tarihsel olarak hiç iyi sonuçlar vermez uzun dönem olumsuz etkileri olacak. Sadece para basıyoruz üretmiyoruz ve başarısız olan finansal sistemimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bitcoin satın alın.”

-Analist BTCnin 19.500 dolar seviyesine düşeceğini öngörüyor

Bu arada kısa vadeli fiyat hareketi en üstte 26 bin dolar olan geniş bir aralığa odaklandı ancak 19.500 doların altına inebilecek bir dip noktası oluştu.

Bu açıklama Pazar günüi teknik analizinde ayın başından ve öncesinden tasfiye edilmesi gereken çeşitli düşüşleri vurgulayan analist Van de Poppeden geldi.

Spesifik olarak bunlar CME Group Bitcoin vadeli işlem boşluklarını içerir bunlardan ikisi 1000 doların üzerinde boyuttadır ve doldurulmadan kalır ve fitil potansiyelini 16.900 dolara kadar düşürür.

Analist 22.800 dolarlık destek seviyelerinin yükselişe geçmesi için bu hafta tutulması gerekeceğini ancak diğer düşük volatiliteli işlem eylemlerine benzer bir “konsolidasyon” döneminin yakında yeniden ortaya çıkabileceğini söyledi.

Bitcoin artık Elon Musk tweetlerini önemsemiyor

 Elon Muskın haftasonu Bitcoin hakkında attığı tweet Bitcoin fiyat hareketini gerçek anlamda etkilemedi.

Tesla CEOsu Elon Musk twitterda MicroStrategy CEOsu Michael Saylor ile Bitcoinde “büyük işlemler” gönderme konusunu fikir alış verişinde bulundu.

MuskBitcoin ile ilgilenerek kripto para piyasasını heyecanlandırmayı başardı. Altın tutkunu ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff bile sohbete katıldı ve şunları söyledi: .

“Elon Musk Tesla hisselerini Bitcoine yatırma konusunda şaka yapıyor” dedi

 Sonuç olarak Bitcoin yatırımcıları şunu bilmeliler: Bitcoin artık FOMO ve hype tarafından değil ciddi kurumsal benimsenme tarafından yönlendiriliyor. Bu yüzden böylesi tweetler artık piyasayı kalıcı olarak etkileyecek öneme sahip değil. 

Borsa dışı (tezgah üstü) alımları Bitcoin boğa koşusunun “asla durmayacağı” anlamına geliyor

Haberler yaklaşan bir fiyat düzeltmesinin meydana geleceği yönünde olmasına rağmen veriler Bitcoin yatırımcılarının geçen hafta ihtiyatlı davrandıklarını gösteriyor.

Zincir üstü izleme hizmeti CryptoQuantın analizine göre borsalara çıkışlar geçen hafta devam etti ve gittikçe daha fazla BTC ticaret alanlarından uzaklaşıp özel depolamaya taşındı.

Borsadaki genel bakiye Pazartesi günü 2018 ortasından bu yana en düşük seviyedeydi; bu 2017nin bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden farklı olarak  BTCnin 24 bin dolarlık fiyatının spekülatif bir ticaret çılgınlığının ürünü olmadığının bir işareti.

 CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju şöyle bir tweet attı: “Sonuç: Bu borsa dışı göstergeleri kurumsal satın alma dediği sürece bu BTC boğa koşusu asla durmaz” 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku