İkinci bir corona teşvik paketi Bitcoin i nasıl etkiler?

0 0

Dünya çapında teşvik paketleri Bitcoinin fiyatını artırdı. ABDde ikinci bir teşvik paketi kıyaslama kripto para birimini tekrar artırabilir

Yatırımcılara yeni paranın kripto para piyasalarına akıp akmayacağını görmek için önemli makroekonomik göstergeleri kontrol etmeleri önerilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki teşvik paketleri Bitcoinin bu yılki fiyat yükselişinde birincil faktördü. Cointelegraph Consulting tarafından yapılan yeni bir araştırma ABDnin yıl sonuna kadar başka bir teşvik paketini onaylaması durumunda Bitcoinin fiyatının daha da artabileceğini gösteriyor.

Koronavirüs yardım paketi pandemi sırasında finansal olarak ayakta kalmak için mücadele eden Amerikalılara yardım etmeyi amaçlasa da birçok kişi Bitcoin satın almak için teşvik paralarını kullandı. İlk kanıt Coinbase CEOsu Brian Armstrongun çeklerin serbest bırakılmasından bir hafta sonra uygulamadaki mevduat miktarının tam olarak 1.200 $ değerinde arttığını tweet atmasıydı. Bu rakam teşvik yardım miktarıyla aynı miktardır.

Cointelegraph S&P 500ün de iyileşmesiyle Bitcoinin tırmandığına dair verilere atıfta bulundu. S&P tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında Bitcoin de 2020nin en yüksek seviyesi 12.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin çeşitli ülkelerde bulunan borsalarda dünya çapında işlem görmektedir. Yayın fiyatındaki artışın Japonya Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği dahil olmak üzere çeşitli diğer ülkelerin sayısız teşvik paketinden kaynaklandığını değerlendirdi.

Teşvik paketi sonuçsuz değildir çünkü dolaşımda daha fazla paraya yol açar ve bu da enflasyona yol açabilir. Doların değerinin düşmesinden endişe eden yatırımcılar Bitcoin ve altın gibi değer depoları olarak değerlendirilen varlıkları aradılar. Bu nedenle piyasa son birkaç ayda kripto para birimini ve parlak metal artışını birlikte gördü.

Cointelegraph ufukta yeni bir teşvik paketi olacaksa bazılarının kripto para satın almak için tekrar kullanmasının beklenebileceğini bu nedenle özellikle kripto para birimi için fiyatta daha fazla artışa yol açabileceğini öne sürdü.

Bununla birlikte yayın aynı zamanda boğa tüccarlarının endişelenmesi gereken şeylere de dikkat çekti.

Teşvikin aslında ulusal ekonomiyi cnlandırması için biriktirilmesi değil harcanması gerekiyordu. Bununla birlikte kripto para birimi yatırımcılarına kişisel tasarruf oranını ve bireylerin toplam borcunu kontrol etmeleri önerilir. Tasarruf oranı daha yüksek bir seviyede kalırsa kripto para piyasası bir nakit girişi beklemelidir. Bununla birlikte tüketici duyarlılık endeksi artmışsa bu insanların harcama yapmakta olduğu anlamına gelir. Rapor bu durumda kripto para piyasası ek fon alamayabilir diye belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku