Bitcoin’die 11 bin 500 dolar direnç haline geldi… Peki kırılabilir mi?

0 0

Bitcoinin fiyatı BitMEXteki satışlar ve düşen ABD hisse senetlerinin yanı sıra hızlı bir fiyat düşüşüyle 11 bin 500 doları reddetti.

Reddedilmeye neden olabilecek üç faktör arasında BitMEXteki satış büyük bir direnç seviyesi ve borsa geri çekilmesi yer alıyor.

Dow Jones düştüğü anda Bitcoin de düştü

Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA) 14 Ekimde başlangıçta küçük bir artış gördükten sonra % 058 düştü.

Skewin verilerine göre Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyon son haftalarda arttı. Buna karşılık BTC ile altın arasında gerçekleşen korelasyon son üç haftada önemli ölçüde azaldı.

Veriler Bitcoinin şu anda daha güvenli bir liman varlığından ziyade riskli bir varlık olarak algılandığını gösteriyor. Bunun BTCyi dördüncü çeyrekte bir borsa düşüşünün ortasında bir geri çekilme için savunmasız bırakıp bırakmayacağı güçlü bir üçüncü çeyrekten sonra görülecek.

BitMEX satışları

Bazı zincir içi analistler büyük piyasa kısıntıları ile birlikte BitMEXten gelen satış baskısında bir artış olduğunu gördü. 11.540 $ dan 11.280 $ a ilk düşüş gerçekleşmeden önce BitMEXte birçok multi-milyon dolarlık kısa kontrat ortaya çıktı.

Sonuç olarak fiyat düşüşü gerçekleştiğinde BitMEXin açık faizi 397 milyon dolardan 414 milyon dolara yükseldi.

11.500 $ seviyesi direnç alanı haline geldi

11.500 dolarlık alandan tekrar tekrar reddedilmesi kısa vadede bu seviyeyi teknik bir direnç seviyesine dönüştürdü.

BTCnin 11.500 doların üzerine çıkma mücadelesinin ardından yatırımcılar 10.900 doların altına düşme ihtimalini düşünmeye başladı.

Amsterdam Borsasında tam zamanlı bir yatırımcı olan Michael van de Poppe 11.300 dolarlık destek bölgesinin en kritik seviye olmaya devam ettiğini söyledi. Poppe altındaki bir düşüşün BTCyi 10.600 dolara gönderebileceğini söyledi:

Görüntü aynı kalıyor. Burada tutmak önemli ve piyasa yukarı doğru hareket etmeye devam edebilir. Bu alanı kaybedersek 10.900 $ ve 10.600 $ ı hedefleyeceğim. “

Yine de iyimser zincir içi göstergeler tarafından desteklenen Bitcoinin orta vadeli beklentisi olumlu olmaya devam ediyor. Glassnodedaki araştırmacılar BTC arzının % 14ünün birikim adreslerinde tutulduğunu buldu.

Büyük olasılıkla daha uzun vadeli bir yatırım stratejisi için Bitcoine tutunan artan sayıda yatırımcı BTCnin 2021e girmesi için önemli bir katalizör. Araştırmacılar şunları söyledi:

“Bitcoin birikimi aylardır sürekli bir yükseliş eğilimi gösteriyor. 2.6M $ BTC (arzın% 14ü) şu anda birikim adreslerinde tutulmaktadır. Birikim adresleri en az 2 gelen txi olan ve hiç BTC harcamamış adresler olarak tanımlanır. “

Aynı direnç seviyesinden tekrarlanan reddetmelerin birleşmesi zayıflayan kısa vadeli bir eğilimi gösteriyor.

Ancak önümüzdeki aylarda çeşitli zincir içi veri noktaları güçlü bir pazar toparlanma olasılığını ortaya koyuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku