İki Ünlü Analist Bu Kripto Para Biriminin 2021 in En İyi Yatırımı Olacağına İnanıyor. İşte Nedenleri! 

0 1

Ethereum geçen yıl en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Kripto para birimi 25 Ocak’ta 1.476 dolar ile yeni bir rekora imza attı ve sonrasında bu rakamın üzerine çıkamadı. Ancak verilere göre ETH bir başka kilometre taşını geride bıraktı. Elde edilen verilere göre ETH 1.000 doların üzerinde 26 gün geçirdi ve bu ilk kez gerçekleşti. İki popüler tüccar ve analiste göre bu ralli yakın zamanda durmayacak.

Amsterdam merkezli kripto para birimi tüccarı Michael van de Poppe Twitterda Ethereumu son on yılın en iyi yatırımlarından biri olduğunu söyledi. Tüccar kripto para biriminin muhtemelen fiyatını iki katına çıkaracağı bir boğa koşuna başlayacağını belirtti.

Van de Poppe geçmişte mevcut boğa döngüsünün sonunda ETH fiyatının 10 bin ila 17.500 dolar arasında bir seviyeye ulaşacağını belirtmişti.

Ethereum 2021de Bu 6 Sebepten Ötürü Yükselecek 

Yine başka bir tüccar ve analist olan Lark Davis Ethereumun bu yıl yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi olduğuna inanıyor. Popüler YouTuber bu konudaki ayrıntılı analizini paylaşarak kripto para biriminin fiyatını artıracağına inandığı altı temel faktörü takiğçileriyle paylaştı.

Ünlü analist 187 bin takipçisine: “Bitcoini sevdiğimi biliyorsunuz. Ancak 2021 Ethereum yılı olacak ”dedi  

Davisin ilk nedeni Ethereum için yaklaşan CME vadeli işlemleridir. Kurum bu yıl Şubat ayında kripto para birimi için vadeli işlem sözleşmeleri başlatacağını açıkladı. Analist: CMEnin dünyanın en büyük vadeli işlem borsası olmasıyla kurumsal yatırımcılara ilk Ethereum deneyimini sunacak”  dedi. Bitcoin vadeli işlemleri dört yıldır mevcut ve bu nedenle artık bu yatırımcılar için heyecan verici bir olasılık değil.

Wall Street yatırımcıları düşüş eğilimleriyle kötü bir şöhrete sahip olsa da Davis büyük olasılıkla ETHde uzun pozisyon alacaklarını ve fiyatı yukarı çekmeye yardımcı olacaklarını belirtti.

Gelecek olan Galaxy Ethereum Fonu aynı zamanda kripto para birimi için yükseliş faktörüdür. Mike Novogratz’ın Galaxy Digital tarafından başlatılan fon kurumsal yatırımcılar için ETH’ye yatırım yapmasını sağlayacak. Galaxy Digital fonları başlatırken 2021in Etherin “kurumlar arasında popüler bir yatırım” konumunu alacağı bir yıl olacağına inandığını açıkladı.

Grayscale yatırımcıların yalnızca ETHye özel fon dalgasıyla Bitcoin ile ilgilendikleri efsanesini çoktan çürüttü. Şu anda bu fonlarda 4 milyar doların üzerinde para var. Firma Ethereum Trustı özel yatırımcılar için yeniden açtığını duyurdu. Davis bunun Ethereum için bir başka yükseliş faktörü olduğuna inanıyor.

DeFi ve ETH 2.0

Merkezi olmayan finanstan (DeFi) bahsetmeden Ethereumun geleceğini tahmin edemezsiniz. Davis geçtiğimiz dokuz ay içinde DeFinin kripto para birimi endüstrisini tanımladığını belirtti. Bu eğilimin 2021e kadar devam etmesini bekliyor.

DeFide kilitlenen toplam değer merkezi olmayan borsalarda meydana gelen hacim farklı DeFi çiftliklerine akan para miktarı ve DeFi uygulamalarındaki kullanıcı sayısı hepsi yükselmeye devam ediyor. Şu anda DeFi için tüm ölçümler çizelgelerin dışına çıkıyor ve DeFinin yüzde 95i şu anda sadece bir blockchainde gerçekleşiyor. DeFi Polkadot ve Cardano gibi diğer zincirlerde yükselebilirken Ethereum hala hakim konumda.

EIP-1559 2021de Ethereum hakkında heyecan yaratan bir başka neden. Bu Ethereum İyileştirme Önerisi kripto para biriminin işlem ücreti yönetim sistemini değiştirecek. Davis bu değişikliğin bir veya iki ay içinde uygulanmasını bekliyor.  Analist ayrıca: “Bu Ethereum için büyük bir katalizör olacak çünkü kripto para biriminin ekonomisini tam anlamıyla tersine çeviriyor” dedi.

Ethereumda en çok beklenen gelişmelerden biri ETH 2.0dır Davis bunun büyüme için en büyük faktör olacağına inanıyor. ETH 2.0 geliyor ve geldiğinde tüm bu diğer akıllı sözleşme platformlarını geçersiz hale getirecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku