İki Önemli Ekonomi Yazarı ve Stratejist ten Farklı XRP Tahminleri! Kim Haklı Çıkacak?

0 0

SECin dava açığını resmen duyurmasının ardından büyük oranda değer kaybeden XRP tekrar bir toparlanmayla yüzde 30 artış gösterdi. Birçok borsa ve şirketin alım satımını askıya aldığı XRPnin bundan sonra nereye gideceği konsunda analistler ve önde gelen stratejistler bölünmüş durumda. 

 PAC Global kurucusu ve Forbes ekonomi yazarı David Gokhshtein “$ XRP önümüzdeki birkaç hafta içinde inanılmaz rakamlara çıkacak.”dedi. 

Piyasa değeri açısından dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi olan Rippleın XRPsi yıllar içinde yatırımcılarının beklentilerini karşılayamamakta birkaç kez başarısız olduktan sonra önümüzdeki haftalarda devasa bir ralli yaşayacak.

Ünlü stratejist Van de Poppe ise temelde bir günlük mumda bu kadar düşük seviyeye geldiğimiz ve SEC tarafından açılan dava  göz önüne alındığında … Bu noktada kesinlikle böyle riske girmeyeceğim özellikle de şu anda çok fazla kazanç sağlayan altcoin olduğu düşünüldüğünde XRPden uzak durmayı tercih ediyorum.” dedi.

Birçok yatırımcı ve özellikle XRP ordusu XRPnin potansiyeline inanıyor gibi görünüyor. Ancak bu biraz uzunsürdü ve çoğunlukla girişimden oluşan hedef piyasasını çekmekte başarısız oldu.

XRP sonunda parabolik rakamlara ulaşacak mı?

24 Kasımda XRP fiyatı Spark Airdrop etkisiyle 076 dolar seviyesini aştı. Devasa ödül programı Coinbase Binance Kraken Poloniex ve OKEx gibi önde gelen borsaları içeriyor ve 11 Haziran 2021e kadar 45 milyardan fazla token dağıtacak.

Ripple XRPnin küresel olarak bemimsenmesini hazırlamak amacıyla altyapıya yatırım yaparak hükümetlerle bankacılık ve diğer sektörlerdeki dev kurumlarla ortaklıklar kurdu. Ancak 2020nin ikinci yarısında Bitcoine yapılan artan kurumsal yatırımlara rağmen yatırımcıların çoğu XRPden kaçıyor gibi görünüyor ve XRPye fazla ilgi göstermiyorlar.

     Bitcoin ve Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle Ripple özellikle büyük işletmeler için bir ödeme ağı için en uygun seçenek olarak görülüyor. Maliyet hız ve enerji tüketimi açısından daha yüksek verimlilik sunuyor.

Oldukça uygun olmasına rağmen XRP’nin ürün benimseme oranı düşüktür ve ABD düzenleyicilerinin önündeki engeller bankaların mevcut merkezi olmayan hizmetlerin çoğundan uzak durmasına neden olmuştur. Ağustos ayında kripto analisti Timothy Peterson XRPnin 10 doları bir yana asla 1 dolara bile ulaşamayacağını söyledi.

“Kullanıcı büyümesi çok az ve dijital para bir tehdit. Grayscale’in en küçük fonlarından biri bu yüzden de pek fazla yatırımcı ilgisi var gibi görünmüyor. “

Ripple ve ABD hükümeti

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Ripple CEOsu Brad Garlinghouse ABD SECin geleneksel finans gibi kriptoyu düzenlemek için önlemler alarak kripto yeniliğini bastırma ve engelleme niyetine karşı sert çıkışta bulundu. 

En son gelişmede Garlinghouse ABD SECin artık ABDdeki kripto yeniliğini Bitcoin ve Ethereum ile sınırlayarak doğrudan kripto para piyasasına saldırdığını söyledi.

“Bugün SEC kriptoya saldırmak için oy kullandı. Başkan Jay Clayton son sahnesinde kazananları seçiyor ve kripto para endüstrisindeki ABD inovasyonunu BTC ve ETH ile sınırlamaya çalışıyor. “

 SEC Ripplea yasadışı bir menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla dava açtı ve bunun sonucunu herkes merakla bekliyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku