İflas Söylentileri Bu Altcoin’i Vurmuştu: Fiyat Yeniden Toparlanıyor!

51

Kripto para borsası KuCoin’in yerel altcoin projesi KCS, iflas söylentilerinin dolaşmaya başlamasının ardından fiyatının belirli aralıkta işlem görmeye devam ettiği belirtiliyor.

Altcoin projesi bu ay yüzde 14 değer kaybetti

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yayınlanan CoinMarketCap verilerine göre, KSC fiyatının önceki haftaya göre yüzde 17,35 düştüğü bildiriliyorken, son 24 saatte 8.93 oranında bir artışla 8.88 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bazı kaynaklara göre KuCoin, Terra’a ait yerel altcoin LUNA ve UST kripto para birimlerinin yanı sıra iflas eden kripto hedge şirketi Three Arrows Capital sonrası böyle bir durumla karşı karşıya olduğu belirtiliyor. KuCoin, 24 saatlik 927 milyon dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük beşinci kripto para borsasıdır. KCS, 858 milyon dolarlık piyasa değeriyle CoinMarketCap listelerindeki yerine göre en değerli 49. kripto para birimidir. Altcoin kurucusunun kripto para borsasının birçok rakibi gibi para çekme işlemlerini durdurmayacağına dair güvencelerine rağmen bu ay başlangıcından itibaren bir zayıflama yaşadığı görülüyor.

KCS, yatırımcıların küresel makroekonomik koşullardaki değişikliklerden ve iflasın neden olduğu bir işten çıkarma dalgası ve operasyonel arızaların ardından, diğer büyük kripto borsalarının bilançolarındaki zayıflıktan korkması sebebiyle bu ay şimdiye kadar ki değerinin yüzde 14’ünü kaybettiği görülüyor. Geçtiğimiz hafta borsanın yerel altcoin’i, değerinin yaklaşık dörtte birini kaybetti ve bu yaşanan düşüşün yarısından fazlasının Cumartesi günü gerçekleştiği bildirildi. Mayıs ayının sonundan bu zamana kadar ki süreçte ise altcoin’in değerinin yarısından fazlasını kaybettiği ve Aralık 2017’deki rekor seviyelerinden yüzde 60’tan fazla düştüğü görülüyor.

CEO, borsanın iyiye gittiğini söylüyor

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, şirketin iflası ile ilgili spekülasyonlara Three Arrows Capital, LUNA veya Babel’de yaşanılan durumlara maruz kaldıklarından dolayı yaşadıklarını Twitter’da yaptığı paylaşımla cevap veriyor:

Herhangi bir ‘coin çöküşünün yaşanma durumu’ veya ‘büyük zarar’ gibi bir konu söz konusu değil. İşlemleri durdurma planı yok, KuCoin’deki her şey iyi çalışıyor.

CEO ayrıca, şirketin yalan söylentiler yayanlara karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tuttuğunu da sözlerine ekliyor. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında şirket, borsaya 10 milyar dolar değerinde bir finansman turu sırasında 150 milyon dolar yeni akış sağladı. Kaynaklara göre ise, KuCoin’in işe alım işlemlerine başladığı ve sitesinde yeni özelliklere yer verildiği belirtiliyor. Bununla birlikte, piyasa uzmanlarına göre, ilişkili FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) borsanın yerel altcoin’i KCS üzerinde etkili oldu. KuCoin’de yaşanılan belirsizlikler çözülene kadar, daha geniş kripto para endüstrisinde KSC’nin güçlü bir geri dönüş başlatabilme durumunun mümkün olmadığı belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku