İflas Eden Genesis, Bu 7 Altcoin Projesini Yerinden Oynattı!

İflas Eden Genesis, Bu 7 Altcoin’i Yerinden Oynattı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas başvurusunda bulunan kripto para kredi platformu Genesis, başvuru sonrası işlemlerine devam ediyor. Platform, bu 7 altcoin projesini yerinden oynattı. İşte detaylar…

Genesis’te neler oluyor? Transferler hızlandı!

Kripto para kredi platformlarından biri olan Genesis’in kripto borç verme işlemleri, iflas mahkemesi korumasına girmesine ve şirketin Bölüm 11 iflas başvurusu yapmasına rağmen devam ediyor. Etherscan verilerine göre hazırlanan Blockchain verileri, Genesis OTC işlem masası tarafından kontrol edilen bir cüzdan, iflas başvurusunun gerçekleştirildiği Perşembe günü Binance, Coinbase, Bitstamp ve Kraken borsasına yaklaşık 125 milyon dolarlık altcoin gönderimi yaparak ETH, FTM ve USDT gönderiminde bulundu. Geçtiğimiz birkaç saat içerisinde cüzdan birkaç kez daha işlemde bulundu ve yaklaşık 50 milyon dolarlık USDC girişi gördü.

Kripto para kredi şirketi Genesis’in kredi kolu, iflas başvurusuna rağmen hala aktif gözüküyor. Kripto endeks platformu Phuture yetkilisi Charles Stry, yapılan bir röportajda, “Genesis’in itibarı yerlerde. Belki bazı eski müşterilerle hala iş yapıyorlardır. İflas söz konusu olduğunda ise yeni müşteriler gibi bir şansı yok.” sözlerinde bulundu. Öte yandan Twitter üzerinden sorularda bulunan Frank Chaparro, kullanıcılara borç verme bölümünün iflasından sonra Genesis ile işlem yapıp yapmayacaklarını soran bir ankette yanıt veren kullanıcıların yüzde 73’ü “hayır” oyunda bulundu.

Geçtiğimiz Perşembe günü yaşanan kripto transferleri sırasında, OTC masası cüzdanı Coinbase platformuna 50 bin ETH, Bitstamp’a 20 bin ETH, Kraken’e 5 bin ETH yolladı. EtherScan verilerine bakıldığında dev kripto para borsası Binance’e yaklaşık 2.4 milyon dolar değerinde, Kraken’e ise 3.9 milyon dolarlık 7.7 milyon altcoin FTM gönderdi. Nansen.ai verilerinin gösterdiğine göre, bu özel cüzdan paraları genellikle hafta içi hareket ettiriyor, bu nedenle iflas dramının ortasında Perşembe işlemleri temelde normal görünüyordu.

Genesis’in altcoin varlıklarında ne var?

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere kripto para kredi platformu Genesis’in en az sekiz adresten oluşan zincir üstü portföyü, Cuma günü yayınlanan haliyle 307 milyon dolarlık net değere sahip bulunuyor. Genesis’in portföyünün yüzde 74.7’lik kısmı ETH iken diğer token’lara baktığımızda, USDC, COMP, SAND, APE, MANA ve AAVE’nin oluşturduğu kısım tüm portföyün yüzde 13.8’lik kısmını oluşturuyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Nomad köprüsü açığından yaklaşık 2 milyon dolarlık bir vurgun yapan ve ardından iade eden iyi niyetli hacker DarkFi.eth, şu sözleri kullandı:

“Girişim şirketlerinin tokenlerini hangi cüzdanlarda tuttuğunu gizlemesi garip değil. Yine de, Genesis’in bilinen varlıkları, onu Nansen’in Fon Lider Tablosunda Jump Trading ve Paradigm Capital’den sonra üçüncü en büyük balina yapıyor.

Büyük Kripto Para Borsasında Erişim Sıkıntısı: Hala Kapalı!

Bir diğer yandan Genesis Global Capital’in Bölüm 11 iflas davasındaki ilk duruşması, mahkeme belgelerine göre 23 Ocak Pazartesi günü, TSİ 17.00’da gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İflas Eden Genesis, Bu 7 Altcoin’i Yerinden Oynattı!