Eski Facebook Yatırımcısı, Bu Kripto Paradan Yüklüce Sattı!

53

Eski Facebook yatırımcısı ve PayPal’ın kurucu ortağı olan Peter Thiel tarafından ortaklaşa kurulan risk sermayesi şirketi Founders Fund, sekiz yıl bekleyeceğini söylediği Bitcoin (BTC) pozisyonunun neredeyse tamamını, kripto piyasası geçen yıl çökmeye başlamadan hemen önce Mart 2022’de satmıştı. Gün sonunda firma 1.8 milyar dolarlık bir kazanç elde etti. İşte detaylar…

Eski Facebook yatırımcısı ve Paypal kurucu ortağı Peter Thiel, bu kripto para biriminden bolca satış yaptı!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Merkezi San Francisco’da bulunan firma, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’e ilk yatırımını 2014 yılının başlarında yaptı. Şirket o zamandan bu yana lider kripto para birimine büyük miktarlarda yatırım yaptı. Son raporlara göre toplam yatırımının yaklaşık üçte ikisini Bitcoin’e ayıran şirket, Mart 2022’nin sonunda oluşturulan fon’un büyük bir kısmını tasfiye etti.

Bu Hafta Bitcoin Ne Yapacak? İşte Tahminler!

Aktarılan verilere göre şirketin fon tasfiyesinde bulunması, geçtiğimiz yıl içerisinde Mayıs ayında yaşanan Terra’nın stablecoin projesi TerraUSD’nin sabitini kaybetmesinden önce yaşandı. Bununla birlikte geçen yılın Mayıs ayından bu yana, dijital varlıklar piyasası, Terraform Labs, Celsius, Voyager, Three Arrows Capital, BlockFi ve FTX dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto para işletmesinin başarısızlığına neden olan bir krizle sarsıldı.

Peter Thiel, Bitcoin için hala umutlu!

Bir diğer yandan hala şirketin yatırımları ve fon tasfiyeleri birkaç uzman tarafından sorgulansa da Peter Thiel, hala Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor. Thiel, fonunun kripto para varlıklarının çoğunu tasfiye ettiğinin duyurulmasından bir aydan kısa bir süre sonra Bitcoin’i destekleyen bir konuşma yaptı. Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışın “fiat paranın sonunun” yaklaştığının bir işareti olduğunu ve bunun “merkez bankalarının iflas ettiğini” ima ettiğini belirtti. Öte yandan milyarder isim Warren Buffett’i “Omaha’dan sosyopatik bir büyükbaba” olarak nitelendirerek, lider kripto para birimine karşı çıkanlara karşı tavır aldı. Son olarak, Founders Fund sadece kripto para yatırımlarını tasfiye etmedi. Verilere göre 2020 ile 2022 arasında fonun Airbnb ve Palantir de dahil olmak üzere sekiz büyük çıkışı daha vardı ve bu hareket, yatırımcılara yaklaşık 13 milyar dolar geri getirmesini sağladı.

Ripple Yetkilisi Uyardı: Bu Bitcoin Borsası Dolandırıcı!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatına baktığımızda ise son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 12 değer kazandığını görüyoruz. Son bir günlük süreç içerisinde ise yüzde 2’nin üzerinde arttı. Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin, 21.122 dolardan işlem görüyor. Yatırımcıları ise son bir saat içerisinde yaşanan yükselişten umutlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku