İddialı beklenti: Bitcoin in 10 bin doların altında olacağı son yıl 2020 olacak

0 0

Bitcoin gittikçe kötüye giden bir ABD ekonominden pay çıkarmayı başardı ve 11 bin dolarlık fiyat seviyesini sıkı bir şekilde yeniden kazandı.

Önceki bir Bloomberg raporu aktif BTC adreslerinin 12 bin dolara işaret ettiği sonucuna vardı.

Metcalfe Yasasını kullanarak 2020’nin muhtemelen Bitcoinin 10 bin doların altında olacağı son yıl olacağını söyleyebiliriz.

Temmuz ayının son gününde Bitcoin ABD ekonomisinin 2020nin ikinci çeyreğinde yüzde 329 oranında daraldığı haberlerine aldırış etmedi.  ABD ekonomisindeki bu felaket COVİD-19’un yol açtığı iş kayıpları ve düşük tüketici harcamaları ile bağlantılı.

Bitcoin Amazon Apple ve facebooktan Yaptığı Kazançlardan Sonra Yeniden 11 Bin Dolara Yükseldi.

 ABD ekonomisinin büyük zarar gördüğü haberleri ortaya çıktığında bu tür bir bilginin Bitcoinin değerini bir anda düşürme kabiliyetine sahip olduğu için Bitcoinin buna yanıtı çok dikkatli ve temkinliydi. Yine dün Amazon Apple ve facebookun büyük teknoloji şirketleri hisse senedi piyasalarını destekleyen üç aylık kazanç raporlarını yayınladılar. Büyük teknoloji şirketlerinden gelen olumlu haberlerin de Bitcoin üzerinde doğrudan etkisi oldu ve bu da o zamandan beri 11 bin dolarlık fiyat seviyesini sıkı bir şekilde yeniden kazandı. Bu makale yazılırken Bitcoin 11160 $’dı.

Aktif Bitcoin adresleri 12 bin doları gösteriyor

Ayrıca Bitcoin fiyatının Temmuz ayı başlarında Bloombergdeki ekip tarafından öne sürülen bir fiyat tahminini takip ettiği dikkat çekiyor. Bloombergdeki araştırma ekibine göre aktif Bitcoin adresleri BTCnin12 bin dolara ulaşacağını işaret ediyor.

 2020 muhtemelen Bitcoin’in 10 bin doların altında olacağı son yıl olacak

Kripto piyasalarını çevreleyen tüm olumlu haberlere ek olarak 2020 Bitcoinin açıklanacağı gibi şimdiye kadar 10 bin doların altında değerlendiği son yıl olabilir.

Cane Island Alternatif Danışmanlardan Timothy Peterson tarafından yapılan Bitcoin analizine göre BTCnin değeri Metcalfe yasası kullanılarak modellenebilir. Daha önce açıklandığı gibi Metcalfe Yasası öncelikle Telekom endüstrisinde kullanılmaktadır ve Bay Peterson bunu Bitcoin analizinde genişlemiştir.

Fed ve Avrupa Merkez Bankası sürekli fiat para basarken daha fazla yatırımcı Altın Gümüş ve Bitcoin gibi güvenli liman varlıklarına akın ediyor. Bu gerçek Visa Mastercard ve Paypalın son zamanlarda kriptoyu kucaklayan popüler haberleriyle birleştiğinde Bitcoinin genel yörüngesinin yukarı eğilimlerde ve olumlu olduğu yönünde.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku