İddia büyük: Borsanın ‘domain’i kapatıldı

0 3

Singapur Yüksek Mahkemesinin ünlü borsa Kucoinin varlıklarını taşımasını yasakladığı iddia ediliyor. Geçici ihtiyati tedbir kararı ile mahkemenin KuCoinin web sitesi de dahil olmak üzere varlıkların taşınmasını veya taşınmasını durdurduğu söyleniyor.

CoinTelegrapha göre Kucoinin ana alanı olan Kucoin.com şu anda ülkede kilitli ve borsa bu duruma müdahale edemiyor. Yeniden yapılanmaya giden borsa önünde birçok zorluk ortaya çıkıyor.

KURUMSAL YATIRIMCI İLGİSİ ARTTI… TIKLAYIN

2017 yılında kurulan KuCoin kısa sürede dünyanın en önemli borsalarından biri olmayı başardı ve sadece 12 ayda 100 ülkede 5 milyon kullanıcısı oldu. Borsa da kuruluşundan birkaç ay sonra girişimcilerden yaklaşık 20 milyon dolar yatırım aldı.

Bu hareketten önce borsada sorunlar yaşandığı belirtildi. Bu yılın başında KuCoin tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında şirket büyük bir yeniden yapılanma bildirdi. Şirket ayrıca şirketin tüm işlerinden sorumlu KuGroupun kurulduğunu belirtti. Şirket ayrıca geçen yıl neredeyse tüm yönetim ekibini değiştirerek daha da karışıklığa neden oldu.

Şimdi şirket ücretli bir lisans olmadan çalışamaması nedeniyle yeni bir zorluk ile karşı karşıya kalıyor ve bu da şirketin ülkede ödeme hizmeti vermesini yasaklıyor.

Borsa ABDde ve Singapurda büyük zorluklarla karşılaşabilir. Bu arada da KuCoin de dahil olmak üzere yatırımcılarını tanıyan yanıltıcı ve kayıt dışı menkul kıymetler satan birçok popüler borsa ve şirket hakkında bir soruşturma başlatıldı.

KuCoinden açıklama

KuCoin ise yaptığı açıklamada “Şimdi çok sayıda hesabın KuCoin alanı hakkında yanlış bilgi yaydığını fark ettik” dedi.

Ana alanlarının sahip oldukları tek alan olmadığını duyuran şirket kullanıcıların her zaman başka bir alan adı seçebilecekleri ancak doğrulanmamış bilgiler konusunda dikkatli olmaları ve KuCoin hakkında daha fazla açıklama için resmi duyuruların takip edilmesi gerektiği belirtti.

Platforma Kucoin.io veya Kubi.cc ile Kucoin.com adresinden erişilebileceği kaydedildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku