İddia büyük: 3 ülkenin para birimleri on yıl içinde dijital coin olacak

Abone Ol
İddia büyük: 3 ülkenin para birimleri on yıl içinde dijital coin olacak
Emre Boran
 • 14 Eylül 2020
 • Yazar:

  Avrupa merkezli araştırma şirketi, dijital para birimlerinin kullanılmasının finansal sistemi bozabileceğine ve en az üç ülkenin para birimlerini on yıl içinde dijital coin'lerle değiştireceğine inanıyor.

  Almanya merkezli bir fintech düşünce kuruluşunun yakın tarihli bir raporuna göre, üç ila beş ülke 2030 yılına kadar para birimini tamamen merkez bankası dijital para birimiyle değiştirecek.

  BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

  Belgede ayrıca, Avrupa Merkez Bankası dijital coin çabalarını hızlandırmazsa, dijital Yuan'ın onu geçeceği ancak Doların hakimiyetini bozmayacağı konusunda uyardı.

  Dijital Coin'leri Tam Olarak Uygulayacak Ülkeler

  Fintech ve blockchain araştırmasına odaklanan Avrupa düşünce kuruluşu dGen, dijital coin'lerin potansiyel etkisi üzerine bir çalışma yayınladı. Şirket, günümüzün en çok kullanılan fiat para birimlerinin, yani ABD doları, Euro ve Çin Yuanı'nın arkasındaki geçmişe bakarak, evrimlerinde bir sonraki mantıklı adımın dijital para birimlerinin serbest bırakılması olduğunu özetledi.

  Belge, hangi ülkeleri kesin olarak açıklamadan, en az üç ülkenin para birimlerini on yıl içinde tamamen dijital coin'lerle değiştireceğini öngördü. Bununla birlikte, dGen, aktif olarak dijital para birimini serbest bırakmaya çalışan birkaç ülkeyi vurguladı.

  Sık sık ortaya çıkan sayısız raporlar, dünyanın en kalabalık ülkesi, Çin'in, DP / EC'yi (dijital para birimi) piyasaya sürmeye yaklaştığını iddia ediyor.

  İsveç'in dijital coin'i, Avrupa ülkesi 2020'nin başlarında dijital Krona'yı test etmek için bir deneme grubu başlattığı için yakın görünüyor. İsveç ayrıca 2025 yılına kadar nakit kullanımını ortadan kaldırmayı planlıyor ve  e-krona bu hedefe ulaşılmasına yardımcı olacak.

  Dijital Yuan, Euro'yu Geçecek

  Alman düşünce kuruluşu, Euro bölgesinin diğer bölgelerin gerisinde kaldığını söyledi. Bu, aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde tarafından da yakın zamanda onaylanan bir fikir.

  Bir konuşmada Lagarde, bir dijital coin'nin perakende veya toptan satış amaçlı çalışabileceğini iddia etti. Bununla birlikte, dijital Euro'nun mevcut para birimini tamamen değiştirmek yerine tamamlayacağını belirtti.

  DGen raporu, AB'nin kendi dijital coin'ini geliştirip başlatması durumunda, "ABD-Çin para savaşı siyaseti dışında uluslararası ticaret için etkili bir çözüm yöntemi olma fırsatına" sahip olacağını öngördü.

  Aksine, ECB 2025 yılına kadar dijital bir Euro yayınlayamazsa, Çin'in dijital Yuan'ı, Euro'yu geçecek. Bununla birlikte, dijital Dolar, en önde gelen itibari para birimi olmaya devam edecek. 

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Dijital euro ile ilgili her şey

  İddia büyük: 3 ülkenin para birimleri on yıl içinde dijital coin olacak

  İddia büyük: 3 ülkenin para birimleri on yıl içinde dijital coin olacak

  Avrupa merkezli araştırma şirketi, dijital para birimlerinin kullanılmasının finansal sistemi bozabileceğine ve en az üç ülkenin para birimlerini on yıl içinde dijital coin'lerle değişti...

  • 14 Eylül 2020
  Avrupa’nın devinden ‘Dijital Euro’ açıklaması

  Avrupa’nın devinden ‘Dijital Euro’ açıklaması

  Almanya Maliye Bakanlığı kısa süre önce dijital Euro üzerine bir durum raporu yayınladı ve 8 Temmuz'da 'Digital, Programlanabilir Euro' başlıklı 28 sayfalık bir makalede Avrupa Birliği'n...

  • 07 Eylül 2020
  Fransa dijital euro denemelerine başladı

  Fransa dijital euro denemelerine başladı

  Fransa Merkez Bankası, dijital euro entegrasyonunu test etmek için deneysel bir program başlattı. BINANCE MADENCİLİK İŞİNE GİRİYOR... TIKLAYIN The Block'taki habere göre, Merkez Bank...

  • 02 Nisan 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.