Büyük proje Kasım 2020’de tamamlanıyor

0 2

Çindeki en büyük blockchain altyapı girişimi olan Blockchain Services Network (BSN) artık birleşik bir akıllı sözleşme programlama diline sahip.

BSNnin geliştirilmesinde yer alan büyük bir teknoloji şirketi olan Red Date Technology Amerikan blockchain girişimi Digital Asset tarafından geliştirilen akıllı bir sözleşme dili olan DAML için destek ekleyecek.

Cointelegraph’taki habere göre 14 Eylüldeki haberi duyuran şirketlerin yöneticileri DAMLnin artık BSNnin yanı sıra merkezi olmayan uygulamalar veya DAppler geliştirmek için “özel standart” olacağını söylediler.

Entegrasyon uygulanan blok zinciri ağından bağımsız olarak DApplerin birlikte çalışabilirliğini sağlayacak. Bu nedenle geliştiricilerin BSNde belirli bir uygulamayı başka bir blok zincirine dayalı yeni bir platforma her konuşlandırdıklarında akıllı sözleşmelerini yeniden yazmak zorunda kalmayacaklar.

Duyuruya göre Red Date Technology ve Digital Asset BSNdeki ilk DAML pilotunu Kasım 2020ye kadar tamamlamayı planlıyor. Pilot IBM’in Hyperledger Fabric ve WeBank’ın FISCO BCOS’u olmak üzere iki blok zinciri birlikte çalışan bir DAML uygulamasının konuşlandırılmasını içerecek.

Firma temsilcileri uygulamanın çekirdek BSN mimarisine daha fazla entegre edileceğini söyledi. Pilot uygulamanın ardından BSNde DAML ile bina oluşturan geliştiriciler için genel kullanılabilirlik 2021de bekleniyor.

Red Date Technology CEOsu Yifan DAMLnin artık BSNnin özel akıllı sözleşme dili olarak hareket edeceğini söyledi:

“DAMLyi BSNnin kendine özgü akıllı sözleşme dili olarak seçerek geliştiricilerimiz her blok zincirinde sorunsuz ve birlikte çalışabilen tek bir birleştirici akıllı sözleşme dili kullanma seçeneğine sahip olacaklar.”

Digital Asset kurucu ortağı ve CEOsu Yuval Rooz küresel blok zinciri platformlarını birbirine bağlamanın “küresel benimsemenin anahtarı” olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

“Birden fazla blok zinciri platformu mevcut ve daha fazlası piyasaya çıkıyor […] BSN Çin genelinde 130dan fazla düğüm üretimiyle şimdiden inanılmaz bir çekişe sahip. DAML ile entegre edildiğinde BSN uygulamalar için tek bir birleşik dile ve bu vizyonu daha da etkinleştirmek için son teknoloji bir birlikte çalışabilirlik protokolüne sahip olacak. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku