İşte Geçtiğimiz Haftanın Ön Plana Çıkan Kripto Para Haberleri

72

Kripto dünyasına ilişkin bu haftanın önemli haberleri XRP balinaları, ABD Ulusal Kripto Para Uygulama Ekibi’nin kuruluşu, SEC Başkanı’nın açıklamaları ve Binance ile ilgili haberlere özet olarak göz atıyoruz.

XRP balinaları, 20 milyon kripto parayı Bitso Exchange’e taşıdı

"<yoastmark

Ticaret haftası, büyük bir XRP işlemi haberiyle başladı. Finance Magnates Pazartesi günü, 20 milyon XRP birimlerinin, kripto borsası Bitso’ya hareketini içeren 20,3 milyon dolar değerinde bir işlem bildirdi. Ayrı bir transferde, bir XRP milyoner cüzdanı 1 Ekim 2021’de 10,2 milyon dolar değerinde bir işlem gerçekleştirdi.

ABD Adalet Bakanlığı Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibini duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) Perşembe günü yaptığı açıklamada, piyasada ortaya çıkan suçlarla mücadele etmek için NCET oluşturduğunu duyurdu. Avukat Yardımcısı General Kenneth A. Polite Jr.’ın gözetiminde, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi, kripto borsalarının ve kara para aklama altyapı aktörlerinin suç faaliyetlerini araştıracak. NCET, fidye yazılımı gruplarına yapılan dijital ödemeler de dahil olmak üzere dolandırıcılık ve gasp nedeniyle kaybedilen kripto birimlerinin izlenmesi ve kurtarılması konusunda destek sağlayacak.

Gary Gensler, kripto para yasağının kongreye kadar olacağını söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bu hafta Bitcoin ve diğer kripto birimleri hakkındaki görüşlerini House Committee on Financial Services ile yaptığı bir tartışmada dile getirdi. Gensler, ABD’nin kripto para piyasasını tamamen yasaklama konusunda Çin’in liderliğini takip etmeyeceğini söyledi. Söz konusu yasak ile ilgili herhangi bir kararın Kongre’ye bağlı olacağını da sözlerine ekledi. Gensler, son tartışmada konu ile ilgili olarak şöyle söyledi:

Yaklaşımımız gerçekten oldukça farklı.

Gerçekten onların (Kongrenin) bize verdiği yetkiyle çalışıyoruz. Bunu daha önce söylemiştim, bu tokenlerin birçoğunun yatırım sözleşmeleri veya bir not veya başka bir tür menkul kıymet olma testini karşıladığını düşünüyorum.

Binance ticaret hacimleri, düzenleyici kargaşalara rağmen eylülde arttı

Kripto para borsası Binance, düzenleyiciler tarafından bir dizi yargı alanında şirkete karşı açıklanan küresel baskıya rağmen ticaret hacimlerinde bir artış bildirdi. Binance’in spot kripto ticaret hacimleri, temmuz ayında görülen 454 milyar dolarlık rakamdan daha yüksek olan eylül ayında 789 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, türev işlem hacimleri yaklaşık %25 oranında artarak 1,7 trilyon dolar eşiğine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku