Huzursuzluk kripto para borsalarını alternatif aramaya itiyor

0 0

Belarusta devam eden siyasi huzursuzluğun ortasında bazı yerel kripto para birimi ile ilgili şirketlerin komşu ülkelerde yedek ofisler kurduğu bildiriliyor.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Minsk merkezli bir kripto ticaret şirketi olan Currency.comun çalışanları için güvenli bir yer sağlamak için Litvanyada bir ofis açmayı planladığı bildiriliyor.

Yerel haber ajansı TUT.BY tarafından 8 Eylülde yayınlanan bir habere göre Currency.com Belarus merkezli çalışanlarına seçim kaynaklı karışıklıkların ortasında Vilniusta “maaşlı izin” almalarını teklif ediyor.

Cryptocurrency. com CEOsu Jonathan Squires şirketin Minskteki ofislerini sürdürürken yer değiştirmenin gönüllü olduğunu söyledi. Squires “Taşınmak isteyen çoğu çalışanın yakın gelecekte bunu yapabileceğini umuyoruz” dedi.

Squires ayrıca Currency.com çalışanlarının yerel protestolara katılmakta veya katılmaktan kaçınmakta özgür olduklarını söyledi. Ancak personele halka açık yerlerde Currency.com veya Capital.com markalı giysiler giymemeleri tavsiye ediliyor. Capital.com Currency.com’un Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi ve Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenen kardeş platformu.

Beyaz Rusya Viber ve World of Tanks gibi bir dizi dünyaca ünlü uygulama ve oyunlara ev sahipliği yapıyor. Devam eden siyasi huzursuzluk yerel BT ve kripto para birimi projeleri için bir tehdit oluşturuyor.

Teknoloji alanındaki şirketler hükümete bağlı olduğu varsayılan büyük internet kesintilerinden büyük ölçüde etkilendi. Bildirildiği gibi Beyaz Rusyada 95 milyon kişi Alexander Lukashenko’nun yaklaşık yüzde 80 oyla altıncı dönem ilan etmesiyle sonuçlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı 9 Ağustos’ta internete düzgün bir şekilde erişemedi.

25 Ağustosta TUT.BY ayrıca Rus internet devi Yandexin Minsk merkezli çalışanlarının şirketin Beyaz Rusyadaki ofislerine yapılan polis baskınlarının ardından Rusyaya taşınmak zorunda kaldığını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku