Bitcoin’in yönünü ‘stablecoin’ler mi belirliyor?

0 0

Bitcoinin 48 saatlik çöküşünü tamamlamasının üzerinden 6 gün geçti ve BTC 2 bin dolara yakın değer kaybetti. O zamandan beri Bitcoin 10 bin 400 dolar ile 10 bin 100 dolar aralığında gidip geliyor kısa bir süre 10 bin 463 dolara çıktı ve yerel bir dipte 9 bin 890 dolara düştü.

Kısacası Bitcoin yine bir mücadele içerisinde. BTC’nin vadeli işlemleriyle ilgili spekülasyonlar olabildiğince yüksekti ve taraftarlar da bir belirsizlik duygusu dile getirdi.

Şimdi bu çalkantılı dönemde stablecoinlerin Bitcoin üzerindeki etkisi hararetli bir şekilde mikroskop altında inceleniyor.

Santimentin en son yayınına göre borsalardaki stablecoin etkinliği ile Bitcoinsin kısa vadeli piyasası arasında kesin bir korelasyon var. Veriler 4 Eylülde 1.087 milyar USDTnin Bitcoinin 12 bin dolardan düşüşünün hemen ardından 24 saat içinde borsalara aktarıldığını gösteriyor.

 USDTnin yükselen hareketi önceki bir makalede de açıklanmıştı ve şimdi son dört günde Bitcoinin hızlı düşüşüyle ​​aynı zamana denk geldiğine dair daha fazla kanıt vardı. Bitcoinin 10 bin 500 doların altına düşmesiyle 461 milyon BUSDnin de Binancee taşındığı bildirildi.

Şimdi istikrarlı stablecoin aktivitesi devam ederken Stablecoin Tedarik Oranında bir değişiklik olup olmadığını analiz ettik.

Bitcoin Stablecoin Arz Oranı grafiklerde tüm zamanların en düşük seviyesi olan 10.90dayken üç hafta önceki seviyesinin altına iniyor. Bu seviyeye düşen SS oranı stablecoinlerin BTC üzerinden satın alma gücünün sektörde hiç bu kadar yüksek olmadığı anlamına geliyordu. Şimdi bu potansiyel olarak birden fazla yöne gidebilir.

Birincisi Bitcoin ile ilgili herkesin beklediği ve umduğu bir yükseliş dönüşü. Stablecoinler halihazırda BTCye göre sapma sergilediğinden USDT ve diğer stablecoinlerden gelen sermaye BTCye geri döndüğünde daha yüksek bir SS oranı BTCye yardımcı olacaktır.

İkinci olarak kripto borsalarının şu anda Tetherin varlığı nedeniyle oldukça sınırlı olduğu düşünüldüğünde altcoinlerin aynı Temmuz-Ağustos aylarında olduğu gibi Bitcoinden önce tekrar toparlanması pek olası değil. Ethereum Bitcoinden önce bir rallinin sinyalini verdi ve ardından tüm ekosistem bundan yararlandı.

Son olarak başka bir güçlü düzeltme dönemi de bağlamın dışına çıkarılamaz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde SS oranının daha da düşmesi için güçlü bir şans var bu da borsalara daha fazla stablecoin gireceği anlamına geliyor. Balina yatırımcıları muhtemelen bir süre daha düşük bir fiyata 9600 dolar – 9800 dolar gibi düşük bir seviyeye girmek için geri çekilebilir Bitcoin fiyat açısından kârlılığın maksimum olduğu bir hareketten faydalanabilir.

Stablecoinlerin bu kadar yüksek alaka düzeyine dahil edilmesi heyecan verici bir olasılıktır ancak aynı zamanda korkutucu da çünkü alt kısım BTC için pratik olarak belirsiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku