Huobi CEO’sundan Korkutan Bitcoin Açıklaması: Ayı Piyasası!

517
Huobi CEO’su Du Jun, dün CNBC ile yaptığı son röportajda, 2024’ün sonlarına veya 2025’in başlarına kadar başka bir Bitcoin (BTC) boğa koşusu beklemediğini söyledi.

CEO, önceki halving döngülerine dikkat çekti

CEO Du Jun, mevcut Bitcoin grafik modellerinin geçmiş Bitcoin halving döngülerine benzer olduğunu söyledi. Yönetici, BTC fiyatının dört yılda bir gerçekleşen halving sürecine yakından bağlı olduğuna inanıyor. Halving, Bitcoin madenci ödüllerini yarıya indiren ve yeni BTC madenciliğinin karmaşıklığını artıran Bitcoin’in temel kodunun bir parçasıdır. Daha önce, Bitcoin halving 2012, 2016 ve 2020’de gerçekleşti ve önümüzdeki halving yılında BTC fiyat artışını gördük. Ancak zirvelerin ardından BTC fiyatı önemli ölçüde düştü. Son zamanlarda, BTC fiyatı bir süredir 40 bin doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Hafta sonu boyunca, BTC fiyatı bir kez daha 39 bin doların üzerine çıkmadan önce 38 bin doların altına bir anlık düşüş yaşadı.
Ünlü Yönetici: 4 Altcoin Ayı Piyasasında Hayatta Kalabilecek!
 
Faiz oranı artışları ve Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel makro faktörler, hisse senetleri ve kripto para üzerinde ciddi baskı oluşturuyor. Analistler Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına daha da düşebileceğine inanıyor. Bununla ilgili konuşan Huobi CEO’su şunları söyledi:
 Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var – örneğin savaş dahil jeopolitik konular veya son zamanlardaki Covid de piyasayı etkiliyor.

 Bitcoin, ayı piyasasının başlangıcında

Huobi CEO’su Du Jun’un gözlemleri bir bakıma doğru ve BTC fiyatı Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin yüzde 40’tan fazla düştü. Bitcoin genellikle büyük bir boğa koşusunun ardından çok yıllı bir ayı döngüsü izledi. Du Jun şunları ekledi:
Bu döngü devam ederse, şu anda bir ayı piyasasının erken aşamasındayız. Bu döngünün ardından, Bitcoin’de bir sonraki boğa piyasasını karşılamamız 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar olmayacak.
3 Uzman Yanıtladı: Ayı Piyasası Ne Zaman Bitecek?
 
Huobi CEO’su bu görüşünde yalnız değil, birçok analist yeni bir “kripto kışı”nın başlangıcında olduğumuza inanıyor. Kripto piyasasının genel piyasaları takip edip etmediğini veya ondan ayrılmayı başarıp başarmadığını izlemek ilginç olacak.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın! 
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku