Wyckoff Modeli: Bitcoin (BTC)’de Kış Modu 6 Hafta Daha Sürecek!

61

Bitcoin (BTC) fiyatının bir sonraki aşamada ne yöne gideceğini tahmin ederken, Wyckoff teknik grafik modeli, bunu belirlemede kullanılan en son trend haline geldi. Bazı analistler, BTC’nin 29 bin doların altına düşmesinin ardından, yakında daha yüksek bir tırmanışın izleyeceği “kripto baharı” aşamasına işaret ettiğini söyledi.

Bitcoin (BTC)’de kış modu devam edecek

Boğalar, 2021’de daha önce görülen boğa piyasasının devam etmesini savunurken, bazı analistler ise, özellikle kısa vadede Bitcoin fiyatının henüz tehlikeli seviyeden çıkmadığı konusunda uyarıyor. Bağımsız bir piyasa analisti ve Decentrader ticaret paketinin kurucu ortağı olan Filbfilb’e göre, yükseliş eğilimini savunan analistler, BTC’nin toparlanma hızı konusunda yanılıyor olabilirler.

Özellikle, Wyckoff paterni son birkaç hafta içinde birçok kez yeniden çizildi, çünkü grafikçiler fiyat hareketinin daha sonra ne olacağına dair görüşleriyle eşleştirmeye çalışıyor. Filbfilb’e göre, potansiyel olarak diğer uyarı işaretlerini görmezden geliyorlar ve bakış açılarına uymayan verilerden kaçınıyorlar. Analist şunları ekledi:

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Wyckoff modelinin sayısız kez çizildiğini gördüm, ancak gerçek bir dip ise, düşüş trendinin boyutu ile yeniden birikimin gerçekleşmesi için gereken süre arasında bir korelasyon olma eğilimindedir.

GBTC, toparlanmayı tehdit ediyor

Birçok kişi tarafından daha yüksek bir BTC geri kazanımı için en büyük engellerden biri, Temmuz ortasında henüz açılmamış büyük miktarda GBTC gösteren Grayscale Bitcoin Trust kilit açma programı.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, yılın en büyük GBTC kilidinin açılması Temmuz ayında gerçekleşecek ve özellikle önceki bazı büyük kilit açma tarihlerinin son aylardaki büyük BTC fiyat oynaklığıyla çakışması nedeniyle fiyat üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturma potansiyeline sahip.

Bu potansiyel ters rüzgarlar nedeniyle Filbfilb, yakın vadede olacakların “BTC fiyatının yatay yönde ve düşük seviyelerde seyredeceğini, toparlanma için henüz erken olduğunu ve ayrıca döngünün başlamasından önce 4. çeyreğin başlarına kadar sürebileceğini belirtiyor. Filbfilb son olarak şunları söyledi,

Eğer işe yararsa, paylaştığım tablonun 3. çeyreğin sonlarında veya 4. çeyreğin başlarında bitirdiğini düşünürdüm ve muhtemelen arzı yeniden test ettikten sonra diplerde başka bir kaydırma görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku