Hong Kong Üniversitesi ne Göre Kripto Para Piyasasında Bu Yatırımcılar Daha Fazla Kazanıyor

0 0

Uzun yıllardır Bitcoin büyük ölçüde perakende ticaret hacimlerinin hakimiyetindeydi ancak 2020de kurumlar kapıyı çaldıkça bunun değiştiği görüldü. Şimdi son 12 ayda bireyler ve kurumlar arasındaki birikim eşitlendi ancak bu sadece BTC ile sınırlı kalmadı.

Ethereum ve diğer varlıklara olan ilgi de arttı ve son zamanlarda yapılan bir araştırma kurumların dijital varlıklarda işlem yapmaya hala alıştıklarını gösteriyor.

Hong Kong Üniversitesinde yakın zamanda yapılan bir çalışmada kurumların perakende veya bireysel yatırımcılardan daha fazla kar elde etme konusunda geride kaldığı görüldü. Hisse senedi ticaretinde kurumsal ve profesyonel yatırımcıların daha iyi kar elde ettikleri biliniyor ancak kripto para ticaretinde durum farklı.

Rapora göre riske göre uyarlanmış bir hesaplamada bireysel yatırımcıların kurumsal girişlerden daha iyi performans gösterdiği kabul edildi. Nispeten kısa bir süre boyunca örneğin 70 gün  riske göre uyarlanmış getiri ekdeksine göre perakende yatırımcılar için zarar yüzde 0 ila 03 arasında değişirken kurumlar için zarar yüzde 05 ila 07 arasındaydı.

Kişiler ve Kurumlar Piyasada Nasıl İşlem Yapar?

Rapor her iki yatırımcı sınıfı arasında çeşitli ticaret özelliklerini gösterdi. Perakende yatırımcıların çoğu daha küçük değerli kripto portföylerine sahip. Bu perakende yatırımcılar için ortalama portföy değeri 330 dolara yakındı ve bu dağılımın ilk yüzde1i de sadece 839 dolar değerindeydi. Kurumlar ise ortalama değeri 71.302 dolara yakın bir miktara sahipti ve dağılımın ilk yüzde 1i 25 milyon dolarlık orta ölçekli portföylere sahipti.

Bununla birlikte bireysel ve kurumsal kazanımları etkilemiş olabilecek en önemli nedenlerden biri çeşitlendirme eksikliğidir. Her iki yatırımcı grubu da portföylerinde ortalama 4ten az dijital varlığa sahipti. Çoğunda Bitcoin ve Ethereum ortakken XRP ve Litecoin diğer popüler seçeneklerdi.

Çeşitlendirilmiş bir portföy eksikliği tüccarların piyasadaki potansiyel tokenlerde meydana gelen fiyat dalgalanmalarında eksik kaldıkları anlamına geliyordu.

Ayrıca rapor kurumsal yatırımcıların fiyat değerlendirmesine gelince piyasada düzensiz kararlar aldığını öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku