Hong Kong, dijital varlık düzenlemelerini sıkılaştırıyor

0 3

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) CEOsu Ashley Alder geçtiğimiz günlerde güvenlik tokenlerinin düzenleyici kurum tarafından düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Hong Kongdaki menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarının düzenlenmesinden sorumlu olan Hong Kong SFC Nisan 2020de şehirdeki ilk kripto fonunu onayladı.

Geçen yıl finansal merkez ve dijital varlık ticaret platformları için yeni bir düzenleyici yaklaşım yayınlayan Hong Kong SFCnin CEOsu bu yıl Hong Kong FinTech Haftasında düzenleyici komisyonun finansal teknolojilerin gelişimini desteklemeye tüketici deneyimini geliştirmeye ve sektörün verimliliğini artırmaya devam edeceğini söyledi.

Ancak Alder tarafından vurgulandığı gibi birçok finansal ürün sosyal medya platformları aracılığıyla satıldı ve işlemler uzaktan gerçekleştirildi. Mevcut düzenlemelere göre online platformlarda satılan finansal ürünler menkul kıymet olarak kabul edilmeyip Hong Kong SFCnin denetimine girmiyor.

Hong Kong SFC ürünün online olarak satılması ve Hong Kong pazarı ile şehrin tüketicilerine yönelik olması durumunda ürün bir menkul kıymet ürününün tanımına uymasa dahi bu varlıkların hala düzenleneceği mevcut düzenlemeleri gözden geçirmeyi amaçlıyor.

Alder ürünlerin ihraççısının ürünlerin ilgili satışları için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonuna başvurması gerektiğini söyledi. Hong Kong SFCnin daha sonra başvuranın kaynaklarını deneyimini ve sonraki onay için diğer faktörleri dikkate alacağını belirtti. Alder dijital varlıkları çevreleyen düzenlemeyi sıkılaştırmayı ve sahayı düzleştirmeyi hedefliyor.

Son zamanlarda güvenlik tokenlerinin sektörde gelişmekte olan bir ürün olduğunu ve SFCnin hem birincil hem de ikincil piyasalardaki güvenlik tokenlerinin işlemlerini denetlemeyi amaçladığını belirtti. Alder yeni bir denetim ve düzenleme seviyesinin kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını önleyebileceğini vurguladı.

Hong Kong Mali Otoritesi bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme yolunda ilerliyor. Alder düzenleyici otoritenin gelişimini ve bulut bilişimin finansal piyasadaki etkisini yakından izleyeceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku