Hong Kong, dijital varlık düzenlemelerini sıkılaştırıyor

Abone Ol
Hong Kong, dijital varlık düzenlemelerini sıkılaştırıyor
Gökçe Hürata
 • 04 Kasım 2020
 • Yazar:

  Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) CEO'su Ashley Alder, geçtiğimiz günlerde güvenlik tokenlerinin düzenleyici kurum tarafından düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Hong Kong'daki menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarının düzenlenmesinden sorumlu olan Hong Kong SFC, Nisan 2020'de şehirdeki ilk kripto fonunu onayladı.

  Geçen yıl, finansal merkez ve dijital varlık ticaret platformları için yeni bir düzenleyici yaklaşım yayınlayan Hong Kong SFC'nin CEO'su, bu yıl, Hong Kong FinTech Haftası'nda, düzenleyici komisyonun finansal teknolojilerin gelişimini desteklemeye, tüketici deneyimini geliştirmeye ve sektörün verimliliğini artırmaya devam edeceğini söyledi.

  Ancak, Alder tarafından vurgulandığı gibi, birçok finansal ürün sosyal medya platformları aracılığıyla satıldı ve işlemler uzaktan gerçekleştirildi. Mevcut düzenlemelere göre, online platformlarda satılan finansal ürünler menkul kıymet olarak kabul edilmeyip Hong Kong SFC'nin denetimine girmiyor.

  Hong Kong SFC, ürünün online olarak satılması ve Hong Kong pazarı ile şehrin tüketicilerine yönelik olması durumunda, ürün bir menkul kıymet ürününün tanımına uymasa dahi, bu varlıkların hala düzenleneceği mevcut düzenlemeleri gözden geçirmeyi amaçlıyor.

  Alder, ürünlerin ihraççısının, ürünlerin ilgili satışları için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'na başvurması gerektiğini söyledi. Hong Kong SFC'nin daha sonra başvuranın kaynaklarını, deneyimini ve sonraki onay için diğer faktörleri dikkate alacağını belirtti. Alder, dijital varlıkları çevreleyen düzenlemeyi sıkılaştırmayı ve sahayı düzleştirmeyi hedefliyor.

  Son zamanlarda, güvenlik tokenlerinin sektörde gelişmekte olan bir ürün olduğunu ve SFC'nin hem birincil hem de ikincil piyasalardaki güvenlik tokenlerinin işlemlerini denetlemeyi amaçladığını belirtti. Alder, yeni bir denetim ve düzenleme seviyesinin kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını önleyebileceğini vurguladı.

  Hong Kong Mali Otoritesi, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme yolunda ilerliyor. Alder, düzenleyici otoritenin gelişimini ve bulut bilişimin finansal piyasadaki etkisini yakından izleyeceğini açıkladı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Hongkong ile ilgili her şey

  Hong Kong, dijital varlık düzenlemelerini sıkılaştırıyor

  Hong Kong, dijital varlık düzenlemelerini sıkılaştırıyor

  Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) CEO'su Ashley Alder, geçtiğimiz günlerde güvenlik tokenlerinin düzenleyici kurum tarafından düzenlenmesi gerektiğini belirtti. ...

  • 04 Kasım 2020
  Apple Daily'de tam sayfa Bitcoin reklamı:"Bitcoin sizi asla yarı yolda bırakmaz"

  Apple Daily'de tam sayfa Bitcoin reklamı:"Bitcoin sizi asla yarı yolda bırakmaz"

  Hong Kong merkezli tabloid tarzı gazete Apple Daily'in ön sayfasında Bitcoin için tam sayfa bir reklam yer aldı. Metin, okuyucuları BTC hakkında bilgilendiriyor gibi görünse de, coin'in nered...

  • 25 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.