Hollanda’da Bir İlk Yaşanıyor! 21 Bitcoin’e (BTC) Satışa Çıktı!

0 66

Hollanda’nın Veghel şehrindeki bir çatı katı dairesi 21 Bitcoin (BTC) yani 1 milyon Euro karşılığında satışa çıkarıldı. Nos haber ajansına göre daireye alıcı çıktı. Emlakçı Rene van de Laar bir alıcı ile görüşmelerin tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Aracı kuruma göre dairenin Bitcoin ile satışı gerçekleşirse, Hollanda da bir ilk yaşanmış olacak. Laar daha önce Bitcoin ile kısmı satışlar olduğunu ve buna örnek olarak peşinatların Bitcoin ile yapıldığını ancak bu şekilde bütünüyle Bitcoin ile yapılacak satışa ilk defa şahit olduklarını aktardı.

Aracı kurumdan Bart Greijmans, tamamen Bitcoin ile satış ilk olacağı için işlemlerin çok daha dikkatli yapılması gerektiğini ve bunu başaracaklarını söyledi. Greijmans, normale göre prosedürün daha uzun süreceğini de ekledi. Prensipte alıcı ile anlaşıldığı ancak imza aşaması için beklenildiği ifade edildi.

NVM emlak birliği söz konusu dairenin satışı olsa bile hala Bitcoin ile satışların olacağına inanmadıklarını bu yönde bir eğilimin olmadığını belirtti.

Volatiliteyi Hesaba Kattılar

Daire, çeşitli web sitelerinde satışa sunuldu. Başlangıçta Bitcoin fiyatı 53.400 euro (64.533 dolar) seviyesindeydi ve bu seviyede kalması bekleniyordu. Fakat BTC fiyatı 10 bin dolar kadar düştü. Bart Greijmans ve meslektaşları ise BTC fiyatında görülebilecek volatiliteyi hesaba katmışlardı.

Greijmans, “Belki satış sırasında Bitcoin fiyatı yeniden yükselir. Tabii euro ile yapılan ödemeyi de her zaman BTC’ye dönüştürebiliriz.” dedi. Broker, tüm bu işlemlerin yasal olarak doğrulandığını ekledi.

Bitcoin değerindeki volatilite de göz önünde bulundurularak satış için doğru zaman bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku