Hisseleri % 0.25 düşen Facebook, İrlanda Yüksek Mahkemesine gidiyor

0 0

Facebook (FB) hisseleri dün yaklaşık % 2.06 düşüşle 268.09 Dolar seviyesinde yer alırken haftanın başından beri % 5in üzerinde bir düşüş kaydetti. Şirket AB-ABD veri aktarımı engeline itiraz etmek için İrlanda Yüksek Mahkemesine başvurdu.

Facebook Inc (NASDAQ:FB) hisseleri hisse senetlerinin genel satışında güçlü bir düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. Hisse senetleri Perşembe günü 268.09 Dolardan işlem görerek % 2 geriledi. Bununla birlikte % 0.68 oranında yükseliş ile pazar öncesi kayıpların bir kısmını geri kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada hisse senedi % 0.25 düştü ve 267.41 Dolar seviyesinde yer aldı.

Koronavirüs pandemisinin devam etmesine rağmen FB hisseleri ilk yarının daha iyi bir kısmı için kazanan taraf oldu. Küresel olarak birçok insan tarafından aktif olarak kullanılan çeşitli teknoloji ürünlerine sahip olan şirket krizden etkilenmedi. Medya kuruluşu MarketWatch tarafından sağlanan rakamlara göre Facebook hisseleri Perşembe gününe kadar % 30 arttı son üç ayda yaklaşık % 17.28 eklemeyi başardı ve son bir ayda yaklaşık % 2 arttı.

Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerine yaklaşırken şirket reklam politikalarıyla ilgili zorluklarla karşı karşıya kaldıkça yukarı doğru olan ivme tükenmeye başladı. Buna ek olarak şirket Amerika Birleşik Devletlerinin casusluk yapma korkusuyla müşterilerinin veri koruması nedeniyle küresel düzenleyicilerle mücadele ediyor. Bununla birlikte yayınlandığı andan itibaren 763.74 milyar Dolarlık bir piyasa değeri ile Facebookun krizle birlikte büyüyerek eskisinden çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkması mümkün görünüyor. Bu kadar büyük bir nakit dengesi ile şirketin gelir tahsilatını artırmasına yardımcı olmak için stratejik satın alımlar yapması olasıdır.

Yakın gelecekte FB Hisse Senedi

Yakın gelecekte Facebook hisseleri yatırımcıların güvende kalmasını sağlamak için şirket yönetiminin sağlam temellere sahip olmaya devam etmesi gerekiyor.

Avrupanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birini işleten büyük bir teknoloji şirketi olan AB düzenleyicileri kullanıcı verilerini koruma konusunda sosyal medya şirketi ile çarpışıyor. Şu anda Facebook İrlandanın gizlilik düzenleyicisinin Avrupadan Amerika Birleşik Devletlerine veri transferlerini askıya alması için ön emri temyiz ediyor. Şirket dün İrlanda Yüksek Mahkemesi önünde İrlandanın Veri Koruma Komisyonuna karşı dava açtı.

Brükselde Alston & Birdde bir veri koruma avukatı olan Wim Nauwelaerts Bazı transferlerin AB hakimleri tarafından dile getirilen endişeler ışığında haklı gösterilmesi zor olsa da tüm AB-ABD veri transferlerini kapsamadığı için genelleme yapmak doğru olmaz” dedi ve ekledi :

“Bir sihirli değnek olduğuna inanmıyorum ancak Avrupalı düzenleyicilerin şirketlerin AB dışındaki ülkelerin yasalarını nasıl analiz etmeleri gerektiği konusunda pratik rehberlik sağlayabilmeleri yararlı olacaktır.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku