Borsa türbülansının devam etmesi, Bitcoin i tehlikeye atıyor

0 0

Borsa güçlü bir başlangıç yapmasına rağmen bugün hafif bir zayıflık gördü. Birkaç saat boyunca yeşil işlem gördükten sonra S&P 500 Nasdaq ve diğer Benchmark endeksleri kırmızıya döndü. Bu Bitcoin yatırımcıları arasında bir korku duygusu yarattı.

Bitcoin son birkaç ay boyunca borsa ile olan ilişkisini kırmış olsa da artan makro belirsizlik nedeniyle son zamanlarda geri dönmeye başladı.

Federal hükümetin başka bir teşvik turu hakkında kesin kararlar verememesi yatırımcıları işsizlik oranlarının inanılmaz derecede yüksek kalması nedeniyle ekonominin yakında sarmal bir düşüşe başlayabileceğinden korkmasına neden oldu.

Bitcoin yatırımcıları ticaret sırasında ekonominin makro görünümünü göz önünde bulundurduğu için borsadaki yoğun bir zayıflık belirtisi BTCnin yükselmesinin önüne geçmesi olasıdır.

Bugünkü hafif düşüş bazı analistlerin yakın vadede daha fazla zayıflık beklemesine neden oldu.

Borsa zayıflık belirtilerinin devam ettiğinin sinyalini veriyor

Boğalar ile ayılar fiyatı 9.900 Dolar ile 10.500 Dolar arasında değiştirdiği için Bitcoin büyük ölçüde zor bir duruma girdi.

Bu momentum eksikliği 12.400 Dolarlık yükselişten kaynaklanan güçlü bir düşüşe tanık olduktan kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Birçok yatırımcı bu zayıflığın daha önce devam eden ekonomik düşüş korkularıyla sarsılmadan önce yoğun güç belirtileri gösteren Benchmark hisse senedi endeksleri tarafından görülenlerle birlikte ortaya çıktığını belirtti.

Kongre başka bir teşvik paketini kabul edene kadar piyasaların türbülans görmeye devam etme olasılığı yüksektir.

Teknoloji hisseleri bu son trend kaymasıyla özellikle sert bir şekilde etkilendi çünkü birçoğu son kazançlarını derinden kesti.

Bitcoin orta vadede küresel piyasaların genel durumunu izlemeye devam edecek.

Trader: BTC SPXin “ağır ” büyümesiyle devam eden satış baskısını görecek”

Bitcoinin geleneksel pazarla olan bağları ile ilgili görüşlerini aktaran bir analist S&P 500ün bugünkü hafif düşüşünün Bitcoin üzerinde bir miktar
baskı oluşturabileceğini gözlemledi.

Bitcoin kıyaslama endeksleri arasındaki uzun süreli zayıflık nedeniyle 10.000 Doların altına düşerse ekonomik türbülans zamanlarında riskli bir varlık olduğu konusundaki anlatıyı desteklemesi söz konusudur.

Bununla ilgili bazı gerçekler olsa da Mart ayından bu yana güçlü performansı Bitcoinin belirsizlik zamanlarında iyi performans gösterebileceğini ortaya koydu. Ayrıca altın ve diğer değerli varlıkların fiyat hareketi ile yakın bir bağı oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku