Hisse senedi türbülansı Bitcoin i kısa vadede ezebilir

0 2

 Bitcoin son birkaç gündür hisse senetleri ile yakın ilişki içinde işlem görüyor

Riskli varlıklarla yüksek korelasyon muazzam küresel türbülans dönemlerinde o BTCnin genel bir  özelliği.

Bu güvenli sığınak anlatısına bir darbe vursa da kripto para biriminin geleneksel pazarlarla tamamen ayrışması için daha uzun bir yolu var.

Bitcoin üzerinde ağır basan bu küresel ekonomik türbülans yalnızca zaman geçtikçe ve seçimler yaklaştıkça daha da kötüleşebilir.

Bir ekonomist Bitcoinin fiyatının uzun süreli dalgalı bir işlem dalgası görebileceğini gözlemliyor bu da nihayetinde stabilize olmadan önce 9 bin dolara kadar düşmesine neden olabilir.

Bitcoin borsa ile birlikte hareket ediyor. Bu korelasyon hisse senetleri arasında yukarı doğru genişleme zamanlarında BTC için iyiye işaret olsa da son türbülans yatırımcıların kripto para birimi gibi riskli varlıklardan kaçmasına neden oldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde BTCnin fiyatı 11 bin 200 dolardan 10 bin 200 dolarlara kadar düştü.

Yatırımcılar Bitcoinin kısa vadeli eğilimi hakkında görüş sunabilecek ipuçları arayarak geleneksel piyasaları yakından gözlemlediklerinden artık bir yatay işlem dalgasına yakalanmış durumda.

Kripto odaklı bir ekonomist hisse senetleri arasında devam eden belirsizliğin kriptonun nihayetinde yükseliş trendini kıran ve fiyatını 9 bin dolara çeken dalgalı işleme devam etmesine neden olabileceğini belirtiyor.

BTC Hisse Senedi Türbulansının Ortasında Duruyor

Bitcoin şu anki fiyatı olan 10 bin 500 dolarlı seviyelerde işlem görüyor. Kripto borsa nispeten sabit işlem gördüğü için bugün istikrar kazanabildi.

Yatırımcıların ikinci bir federal teşvik paketini çevreleyen herhangi bir ilerleme eksikliğinden giderek daha fazla endişe duymasıyla birlikte borsa son zamanlarda BTC üzerinde ağır bir yük oluşturuyor.

Pandemi ayrıca yatırımcının belirsizliğini sürdüren bir sona yaklaştığına dair birkaç işaret de gösteriyor.

Yakın vadede geleneksel piyasa eğilimleri Bitcoinin fiyat hareketinde şüphesiz büyük bir rol oynayacak.

Kripto Yatırımcıları Daha Çok Temkinli Olmalı

Kripto odaklı popüler bir ekonomist olan Alex Krüger küresel ekonomik belirsizlik devam ederken Bitcoinin 9 bin dolarlık bölgeye itilebileceğini açıkladı. Bunun piyasada kaosa neden olacağına inanıyor.

Bununla birlikte DeFi tokenlerinin son satışlardan en sert şekilde etkilendikleri için kısa vadeli bir rahatlama görmesini beklediğini not ediyor.

“Kripto yatırımcıları risk konusunda dikkatli olmalıdır çünkü BTC bu piramitte (45 gün sonra) 9 bin dolara itilebilir ve işte kaos o zaman başlar. Kısa vadede DeFi genelinde yüzde 10 daha fazla sıçrama nasıl ezildiği göz önüne alındığında mantıklı geliyor. “

Önümüzdeki hafta boyunca hisse senetlerinin eğilimi kripto yatırımcılarına orta vadede Bitcoinden ne bekleyecekleri konusunda rehberlik etmeli.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku