Hindistan polisi kripto yatırım dolandırıcılığı için beş kişiyi arıyor

0 0

Hint polisi 2017den bu yana yatırımcıları dolandıran bir kripto para birimi dolandırıcılığına karıştığından şüphelenilen beş kişiye karşı bir dava kaydetti.

Grubun sadece Maharashtra eyaletinin Palghar bölgesinde faaliyet gösterdiği düşünülüyor.

Hindistan polisi birkaç yıllık dolandırıcılığı hedef alıyor

 

13 Haziranda medya kuruluşu New Indian Express kripto para yatırımı kisvesi altında yatırımcıları dolandırdığı iddia edilen beş kişinin kaydedildiğini bildirdi.

Grup onlardan kripto varlıklarına yatırım yapanlara fahiş getiri vaat ederek nakit ve çek şeklinde ödemeler talep etti. Ancak fonlar alındıktan sonra dolandırıcıların yatırımcılar ile olan etkileşimlerinde giderek daha fazla rahatsız edici hale geldiklerini söyledi.

Sanıkların hiçbiri şu ana kadar tutuklanmadı.

Geçen ay Hindistanın meşhur pazarlama kripto dolandırıcılığı GainBitcoini işleten iki kardeş olan Amrit Bhardwaj ve Vivek Bhardwaj ile ilgili dava Cyber Cellden yerel polisin suç şubesine sevk edildi.

Hindistan darknet baskısını hızlandırdı

Hindistan polisi son zamanlarda karanlık ağ suçlarını çözme çabalarını genişletti son zamanlarda deep web polisliği için yapay zeka destekli bir web portalı oluşturma planlarını duyurdu ve lisanssız ilaç veya uyuşturucu ticareti yapan anonim serbest pazar tedarikçileriyle işbirliği yapmak için uluslararası düzenleyicilerle bir araya geldi.

Kripto varlıklarının yasadışı faaliyetler için bir araç olabileceğine dair algılamalar Hindistanın dijital varlık sektöründe yaşanacak büyük zararı beraberinde getirme olasılığı bulunuyor ve Hindistan Maliye Bakanlığı  -yargıtayın ülkenin kripto ile faaliyet gösteren firmalara finansal hizmet veren bankalar üzerindeki yasağını kaldıran kararından sadece üç ay sonrası olan- 12 Haziranda kripto para birimleri üzerine yeni bir yasak önerdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku