Hindistan hükümeti, Bitcoin i yasaklayacak bir kanun teklifi hazırlıyor

0 0

Yerel basında çıkan haberlere göre Maliye Bakanlığı teklifi bakanlıklar arası istişareye açtı.

Hindistan’ın kripto para birimlerini yasaklama kararı en kötü kredi ve bankacılık krizlerinden birini yaşadığı döneme denk geldi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Economic Times’ın raporuna göre maliye bakanlığı bakanlıklar arası istişareden sonra teklifi doğrudan Başbakan Narendra Modi’ye bağlı faaliyet gösteren üst kabineye iletmeyi bekliyor. Bundan sonraki süreçte teklifin parlamentoya sunulmasının yolu açılıyor.

Hindistan Yüksek Mahkemesi geçtiğimiz aylarda Hindistan Merkez Bankası’nın fiili bir bitcoin yasağını iptal etmişti.

Bununla beraber hükümetin Bitcoin ticaretini yasaklama fikri kripto varlığın kara para aklama ve terörün finansmanında kullanılmasına dair riskler yatıyor.

Hindistan’ın Bitcoin’i yasaklama önerisi ülkenin en büyük ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ortaya çıktı.

Asya’nın üçüncü büyük ekonomisi on yıldan uzun bir süre içinde en yavaş büyümeyi kaydederken uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s Hindistan’ın kredi notunu Baa3e düşürdü. Fitch Ratings ve S&P gibi diğer kuruluşlar da Hindistanı yatırım yapılabilir en alt seviyede tuttu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku