DeFI varlıklarda potansiyel üstü büyüme

0 0

DeFi mayıs ayında binden fazla yeni varlık ve 550 bine ulaşan toplam kullanıcı sayısı ile yeni boyutlara ulaştı.

Merkezi olmayan finansman (DeFi) kaydettiği potansiyel üstü büyümeyle dikkat çekiyor. Yeni DeFi varlıklarının sayısı geçen yılın aynı zamanına göre neredeyse on kat artmış bulunuyor.

Zerion DeFi projesinin kurucusu Evgeny Yurtaev Twitterda geçen ay içinde neredeyse iki katına çıkan yeni varlıkların sayısını gösteren bir grafik paylaştı ve büyümenin potansiyel üzerine çıktığını söyledi. Yeni varlıkların sayısı geçen ay ilk kez binin üzerine çıktı ve Uniswap Protokolü bunların yaklaşık yüzde 75ini oluşturdu.

Yurtaev “İnternetin içeriğe yaptığını DeFi de finansa yapıyor” dedi. Yurtaev sözlerine şöyle devam etti:

“DeFi yeni FinTech. Her şey dağıtım maliyetine bağlı. İnternet içerik için bunu sıfıra yaklaştırdı. Ancak finansta henüz olmadı.”

600 bine doğru…

Ethereum analitik platformu Dune Analyticse göre toplam DeFi kullanıcısı sayısı 600 bine doğru gidiyor. DeFi kullanıcılarının toplam sayısı Mayıs ayında 193 bine ulaştı ve büyümenin çoğu Kyber (74.360) ve Uniswaptan (70.739) geldi. (Rakamlar 362 bin DAI kullanıcısını içermiyor.)

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku