Hindistan da Kripto Paralara Yönelik Yasak Geliyor!

0 1

Bloomgerga açıklamalarda bulunan ve ismini vermek istemeyen Hindistan Maliye Bakanlığında üst düzey bir yetkili Hindistanda kripto paraların her türlü kullanımının tamamen yasaklanacağını iddia etti.

Yetkili isme göre dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistanda kısa zaman içerisinde parlamentodan çıkacak bir yasa ile kripto paraların kullanımı yasaklanacak ve bu yasak sadece yerel kripto para borsalarını değil yabancı borsalar da dahil tüm kripto para endüstrisini kapsayacak.

Hali hazırda kripto para yatırımı bulunan kullanılara ise yasağın faaliyete geçmesinin ardından ellerindeki varlıkları çıkarmaları için üç ya da altı aylık bir süre verilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Ocak ayında Hindistan parlamentosunda ülkenin bütçe sorunları konuşulurken kripto paraların düzenleyici çerçeveye alınması ve resmi dijital para yasasının çıkarılması gündeme gelmişti.

Ortaya çıkan haberler üzere Hindistanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Unocoinin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEOsu Sathvik Vishwanath yaptığı açıklamada ortaya çıkan durumdan kripto para endüstrisinin oldukça endişeli olduğunu ve nasıl bir hareket izleyeceklerini ise ayrıntıların ortaya çıkmasından sonra belirleyeceklerini belirtti.

“Hükümet devlet tarafından desteklenen kripto para birimlerini hariç diğer tüm kripto paraları yasaklarsa Hindistandaki işimize devam etmenin bir anlamı olmayacak. Ama bekleyip izlememiz gerekiyor.”

Mart 2020de Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından alınan bir karar ile Nisan 2018de yürürlüğe giren ve işletmelerin kripto paralar ile hizmet vermesini kısıtlayan yasak tamamen ortadan kaldırılmıştı. Bu karar ile özellikle Hindistanda bulunan kripto para kullanıcıları rahat bir nefes almıştı. Ancak ortaya çıkan son haber ile tekrardan bir belirsizlik hakim oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku