Bitcoin in (BTC) Piyasa Değeri Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaştı

0 1

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşmak üzere. Piyasadaki tüm Bitcoinlerin değeri bugün itibari ile ilk kez 900 milyar dolar seviyesini geçerek yeni bir rekora imza attı. Bitcoinin piyasa değerinde yaşanan bu artış ile birlikte lider kripto parada da yeni bir rekor seviye belirlendi.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre 48.745 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoinde bu seviye yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olarak belirlendi. Bitcoinin piyasa değeri ise 912.69 milyar dolar seviyesine kadar yükselerek yeni bir rekor seviye belirlenmiş oldu. Bitcoin yazım itibari ile 47.000 dolar seviyesinden işlem görüyor ve işaret edilen bu seviye son bir hafta içerisinde yüzde 28lik bir artış olduğunu belirtiyor.

Bitcoinin piyasa değeri yalnızca içinde bulunduğumuz 2021 yılında 354 milyar dolarlık bir artış gösterdi. Daha önce Bitcoin 888 milyar dolar piyasa değeri ile rekor bir seviye belirlemişti.

Bitcoinin piyasa hakimiyeti şu anda yüzde 61de yer alıyor ve toplam kripto para piyasasının değeri ise 1.463 trilyon dolarlık seviye ile yen bir zirve belirledi. Sadece 2021 yılında toplam kripto para piyasası değeri yüzde 88.5 artış gösterdi.

Bitcoinde yaşanan bu yükselişler Kuzey Amerikada ilk Bitcoin ETFsinin onaylandığı gün ve Elon Muskın sahibi olduğu elektrikli otomobil devi Teslanın 1.5 milyar dolarlık BTC aldığını açıkladığı haftada geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku