Hindistan, büyük bir Bitcoin cenneti mi oluyor ?

0 2

Hindistanın yüksek mahkemesi bankaları ile finans firmaların kripto girişimleriyle iş yapmasını veya kripto girişimlerini temsil etmesini engelleyen yasağın anayasaya aykırı olduğunu düşünerek Bitcoin ticaretini yasal olarak nitelendirdi. Bu karar sonrası Hindistanda ticaret yeni bir boyut kazandı.

Bir zamanlar çok kripto karşıtı olan ülke dijital varlıkları tamamen yeni bir şekilde bünyesinde barındırmak istiyor. Günlük hacimde dünyanın en büyük ticaret platformu olan Binance gibi kripto para birimi borsaları Hindistandan yasağın kaldırılmasına yardımcı olan Hindistan İnternet ve Mobil Birliğine (IAMAI) katıldı.

Ayrıca borsa WazirX olarak bilinen bir ticaret platformunun kontrolünü ele geçirdi. Bir şirket temsilcisi bu yılın Mayıs ayından bu yana yeni kayıtların yüzde 150den fazla arttığını ve bunun da kripto ticaretinde yüzde 66lık bir artışa katkıda bulunduğunu belirtti.

Yargıtayın olumlu kararı Hindistandaki kripto para çevresinde pozitiflik yaratmaya kesinlikle yardımcı oldu açıklaması getirildi.

Standart ticaret ve kripto iş girişimlerinin yanı sıra düzenleyiciler şimdi bir dijital rupi fikrini sunuyor. Rupi ülkenin ulusal fiat para birimidir ve para biriminin dijitalleştirilmesi ülkeyi önde gelen bir blockchain yenilikçisi olarak ileri doğru itebilir.

Ayrıca test amacıyla yeni dijital yuanını Starbucks ve Subway gibi çeşitli Amerikan işletmelerine tanıtan Çin ile aynı hatlara yerleştirecek. Hindistanın dijital rupi planı potansiyel olarak o ülke ekonomisine ciddi bir rakip oluşturacak gibi duruyor.

Birçok kripto girişimcisi Hindistanın sunabileceği çok şey olduğuna inanıyor ve ülkenin kripto yeteneklerini genişletmek için bunu alıyor. Örneğin Londradaki Wirex Ltd.den Pavel Matveev bir röportajda şunları açıkladı:

Geçtiğimiz Kasım ayında Güneydoğu Asyada sekiz ülkede ürünümüzü piyasaya sunduk ve bu yaz Hindistanda piyasaya sürülmeyi umuyoruz. Örneğin Birleşik Krallık İngiltereden Hindistana büyük bir havale akışına sahiptir.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku