HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ BITCOIN ETF BAŞVURUSU GERİ ÇEKİLDİ

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından akşam saatlerinde yayınlanan bir rapora göre dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CBOE kripto para piyasasının sonucunu merakla beklediği Bitcoin ETF başvurusunu geri çekti.
İlk olarak geçtiğmiz Haziran ayında yapılan başvuruya ilişkin karar bugüne kadar SEC tarafından daha fazla inceleme yapılması gerektiği gerekçesiyle birkaç defa ertelenmişti. En son karar ise şubat ayında verilecekti.

Son yaşanan gelişmelere göre CBOE VanEck SolidX Bitcoin ETF’si başvurusunu geri çekti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonunun yayınladığı bildiriye göre (SEC) sekreter yardımcısı Eduardo Aleman CBOE’nin onaylandığı takdirde VanEck SolidX Bitcoin Trust hisselerinin listelenmesine izin verecek kural değişikliği başvurusunu geri çektiği belirtildi. Geri çekilme telebinin tarihi 22 ocak.

Geri çekilmenin neden ve sebebi olarak herhangi birşey belirtilmedi.
VanEck’in CEO’su Jan van Eck ise başvurunun geri çekildiğini kabul etti ve SEC ile daha sonraki bir tarihte yeniden görüşmeler yapılacağını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku