Her şeyin devamı bu seviyenin kırılmasına bağlı…

0 0

Bitcoin şu anda 13.800 $ dan işlem görüyor ve önümüzdeki günlerde daha da yükselecek gibi göründüğü için başka bir taban oluşturuyor.

BTC yaklaşık 16 saat önce belirlenen 14.100 $ lık günlük yüksek seviyelerin altında.

Analistler Bitcoinin 14.000 dolarlık bölgeyi desteğe dönüştürdüğünde daha da yükselebileceğini düşünüyor.

Bir tüccar Bitcoinin “ters kapitülasyon” görebileceğini söyleyecek kadar ileri gitti.

Analist:Bitcoin 14.000 $ seviyesini kırarsa daha istikrarlı bir biçimde artacaktır

Bitcoin geçtiğimiz gün güçlü bir yükseliş yaşadı ve dün tuttuğu 13.500 $ seviyelerini geçmeye devam etti. Son 24 saatin en yüksek noktasında önde gelen kripto para birimi 14.100 $ a kadar yükseldi.

Bununla birlikte satış siparişleri 14.000 $ ın üzerinde dağıtıldığı için ralli aniden durdu. Bu 14.100 $ lık yükseklerden 13.500 $ a hızlı bir fitil ile sonuçlandı ve o sırada hem kısa hem de uzun pozisyondakiler için büyük bir tasfiye olayına işaret etti.
 
 Analistler şu anda izlenecek kilit seviyeler olarak 14.000 $ ve 14.100 $ ı izliyor. 14.100 dolar seviyesi Bitcoinin Cumartesi günü zirveye çıktığı yerdir.

Tanınmış bir kripto para birimi analisti eğer kripto para birimi 14.100 doları desteğe “çevirebilirse” bunun “ters kapitülasyon” ile sonuçlanacağını söylüyor. Başka bir deyişle Bitcoin bu seviyeyi desteğe dönüştürmeyi başarırsa büyük olasılıkla devasa oranda yükselebilir.

Bu tahmini yapan analist tarihsel olarak doğru tahminler yapan bir analisttir. Bitcoinin önde gelen borsalarda 3.500 $ a kadar düştüğü Mart kapitülasyon olayı sırasında Mayıs veya Haziran ayına kadar V şeklinde 10.000 $ a dönüş çağrısı yaptı. Sadece aylar sonra Bitcoin tahmin ettiği gibi bir trend izleyince analistin güvenilirliği kanıtlandı. Devam eden rallinin çoğunu da doğru tahmin etti.

Bitcoin rallisinin yakın vadede nerede biteceği tam olarak belli değil ancak analist kısa süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafiğe ekli olarak “Bitcoinin değerinin az olduğu. Tasvir edilen şey yarılanmalardan sonra hızla yükselen ve Bitcoinin makro dönüm noktalarında olduğunu tahmin eden bir tür madencilik temelli göstergedir.

 Bir sıkışma söz konusu 

Yukarıda bahsedilen analistin beklediği gibi Bitcoinin daha yüksek patlama olasılığını artıran kısa bir sıkışma muhtemeldir.

ByBt tarafından paylaşılan piyasa verilerine göre şu anda neredeyse tüm büyük kripto borsalarının fonlama oranları negatif. Fonlama oranı gelecekteki fiyatın spot piyasa fiyatı civarında kalmasını sağlamak için uzun pozisyonların kısa pozisyonlar ödediği yinelenen ücrettir. Negatif bir fonlama oranı uzunlardan daha agresif şortlar olduğu anlamına gelir ve şortların pozisyonlarını kapatmaya teşvik edilmesi nedeniyle genellikle kısa sıkışıklıklar ile sonuçlanır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku