Her gün 1.8 milyon XRP sattı…

0 2

Ripple’ın kurucu ortaklarından biri olan ancak sonradan ayrılarak Stellar’ı kuran Jed McCaleb’in geçen ay boyunca en az 54 milyon adet XRP satışı yaptığı belirlendi.

TheCryptoAssociatedeki habere göre McCalebin bilinen adresleri üzerinde yapılan bir analizle günlük ortalama 1.8 milyon XRP satışı yapıldığı belirlendi. Bu rakam 30 gün boyunca 54 milyon XRPye karşılık geliyor ve ABD doları olarak 11.4 milyon dolar anlamı taşıyor.

XRP ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Satılacak daha fazla XRP var

McCaleb sadece Ripple ve Stelların değil aynı zamanda kripto para piyasasında da bir döneme işaret etti. Ayrıca Gox borsasının kurucusu. Bilindiği gibi Mt. Gox birkaç yıllık başarılı operasyonun ardından yüz binlerce BTCnin çalınmasıyla tarihteki en büyük Bitcoin soygunu ile çöktü.

Ripple ilk serbest bırakıldığında McCalebe toplam 100 milyar arzı üzerinden 9.5 milyar XRP tahsis edildi. Rippledan ayrıldıktan sonra McCaleb ile bir anlaşma imzalandı ve bu XRPlerin satışı için aylık ve yıllık kısıtlamalar getirildi. Milyarlarca XRP hala McCalebin cüzdanlarında tutuluyor. Şubat 2020 itibariyle bu rakam yaklaşık 4.7 milyar idi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku