Dikkat çeken yüzde 2 bin 853’lük dev artış

0 0

Veri analiz platformu DappRadarın yeni bir raporuna göre “yüksek riskli” merkezi olmayan uygulamalar (dapp) geçtiğimiz yıl boyunca özellikle de Ethereum blok zincirinde önemli ölçüde büyüdü.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Platformun verilerine göre Ethereumdaki yüksek riskli dapp hacmi 2020 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2853 arttı. Geçen yılın ilk çeyreğinde 850 bin dolar olan rakam geride bıraktığımız çeyrekte 25 milyon dolar oldu. Günlük aktif cüzdanlar itibarıyla yüzde 948lik bir artış var.

Yüksek riskli dappler bir ponzi planı ve hileli bir işletme olması muhtemel olanları ifade eder.

2019un ilk çeyreğinde yüksek riskli dappler söz konusu olduğunda TRON açık ara liderdi ve Ethereumun bu tür dapplerde çok küçük bir payı vardı. Bir yıl sonra bu durum tersine döndü.

Öte yandan DappRadar’ın verileri bu yüksek riskli dapplerin hızla kaybolduğunu gösteriyor. Yüksek riskli dappler sitedeki ikinci en büyük kategori ve listelenen 724 dappın sadece yüzde 14ü aktif. Bu arada HEX tek başına yüksek riskli dapps hacminin yüzde 64ünü oluşturuyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku