Hedera Hashgraph ile Google ortaklığı 2024’e kadar 19 milyar dolar üretebilir 

0 8

Bağımsız araştırma firması Fundstrat dağıtık kayıt teknolojisi platformu Hedera Hashgraphın 2024’e kadar ağında 19 milyar dolar üretebileceğini öngörüyor. 
Fundstrat’ın analiz raporu Hedera platformunda Eylül 2019dan bu yana 36 milyondan fazla işlem gerçekleştirildiğini gösteriyor. Platfom bu tarihte isteyen herkesin uygulamalar oluşturması test etmesi ve yayması için kamuya açıldı. Hedera’nın dağıtık kayıt teknolojisi şu anda Acoer gibi şirketler tarafından ölümcül koronavirüsün yayılmasını izlemeye yardımcı olmak için veya Armanino tarafından finansal denetçiler için güvenilir bir işlem ve hesap kaynağı sağlamak için kullanılıyor.

Fundstrat’ın raporu Google’ın Hedera Hashgraph’ın yönetim kuruluna katılmasının gelecekteki başarı için önemli bir gösterge olduğuna dikkat çekiyor. IBM Boeing ve Deutsche Telekom gibi şirketlerin yanına Google’ın eklenmesi Hedera’nın kurumsal potansiyelini doğrulayan bir dönüm noktası olarak görülüyor.

FACEBOOK’UN LIBRA’SINDA YANLIŞ GİDEN NEYDİ?

Google ve diğer büyük şirketler Hedera’nın 39 üyeli yönetim konseyinde yer alırken; PayPal Mastercard Visa Vodafone gibi bazı önemli şirketler kripto para birimine dayalı küresel bir ödeme ağı oluşturmayı amaçlayan Facebook’un Libra projesinden ayrıldı. 

Hedera Hashgraph CEOsu Mance Harmona göre Libra yönetişim modeli Hederanınkine benziyordu. Libra 2019 yazında duyurulduğunda Hedera Wall Street Journala Facebookun kendi modelini çaldığını iddia eden tam sayfa bir ilan vermişti. İlanda şu ifadeler yer alıyordu:

 “Teşekkürler Facebook Libra. Taklit en içten övgü biçimidir.”

Harmon Libra’nın Hederaya kıyasla her zaman çok daha zorlu bir düzenleyici ortamla karşı karşıya olduğunu söyledi. Ayrıca Hederanın en başından beri ABDde işlerini düzgün yürütmek için düzenleyici otoriterle yakın çalışmanın önemini anladığını vurguladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku