HARWARD ÜNİVERSİTESİ NDE GÖREV YAPAN EKONOMİ UZMANI ROGOFF: BİTCOİN VE DİĞER KRİPTOLAR “LOTODAN PEK DE FARKLI DEĞİLLER

0 0

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) eski ekonomistlerinden ve  Harvard Üniversitesi’nde görevli Kenneth Rogoff Pazartesi günü kripto paralarla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Kripto paralar hakkında dengesisz ifadesine yer veren Rogoff kripto paralar ile ilgili olumsuz düşüncelere sahip. Rogoff kripto paraların artık çöküşe geçtiğini ve yakın zamanda sıfırı göreceğini tahmin ediyor.

Kripto para kullanımını yasa dışı ilişkilere bağlayan ekonomist bunun kripto paraların geniş çaplı kullanımına sekte vurduğuna dikkat çekiyor. Rogof bununla igili olarak;

Düzenleyiciler artık vergi kaçakçılığında ve diğer yasa dışı işlemlerde kullanılan kripto paralara göz yummamaya başladılar.. Bunun yanı sıra İsveç ve Çin gibi ülkelerin merkez bankaları kendi dijital paralarını oluşturabileceklerinini anlamış durumdalar. Özel sektör yeni tarzda paralar yapmaya devam edebilir ama hükümetler istediklerinde bunları düzenlerler.”

Bitcoin 100 dolara düşebileceği gibi 100 bin dolara da çıkabileceğini söyleyen Rogoff bunu bir kumar oynamakla eş değer görmekte.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku