BİTCOİNDE EN BÜYÜK YÜKSELİŞ VE DÜŞÜŞLER

0 0

KASIM 2011

Bitcoinin erken günlerinde keskin bir düşüş. Haziran 2011 de Bitcoinin fiyatı yaklaşık 32 $ seviyesinde idi. Bundan sonraki beş ay boyunca fiyat 2 $ a düştü. Bu yaklaşık yüzde 94lük bir düşüştü.  Kripto dünyasında neler beklendiğinden emin olmayan birçok yatırımcı kayıplarını azaltmaya ve Bitcoin oyunundan tamamen çıkmaya karar verdi. Şimdiye kadar hiç kuşkusuz bu insanlar multimilyoner olacaklardı.

KASIM 2013

Belki de Bitcoin’in tarihindeki en ünlü düşüş. 2013ün sonuna doğru tek bir Bitcoinin fiyatı bugünkü standartlara göre 1.200 $ gibi mütevazi bir seviyeye ulaşmak üzereydi. Bir önceki haftalarda bir ABD Senatosu duruşması Bitcoinin büyük bir söz verdiği sonucuna vararak piyasayı güçlendirdi. Buna Çin Merkez Bankası bile ihtiyatlı onay verdi. Ama bu uzun sürmedi. Çin daha sonra Bitcoinin bir para birimi olmadığı ve kısıtlamalar getirmeye başladığı sonucuna vardı. Ayı piyasası kesinlikle Mt.Goxın yıkıcı patlamasının yardımı değildi. Gox 2014 yılında dolaşımdaki tüm Bitcoinin yaklaşık yüzde yedisini kaybetti. O zamanlar 473 milyon dolarlık bir değerdi bu. Diğer dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları da kriz krizine katkıda bulundu. İkaz işaretleri ilk olarak 19 Kasım 2013 tarihinde fiyatların tek bir günde 755 dolardan 378 dolara düştüğü sırada parladı.Bu yarı yarıya bir değerdi. Kısa bir süre sonra toplanmasına rağmen ayın bitimi bir yıldan fazla sürecek bir çöküşün başladığına işaret etti. Düzeltme sonlarına doğru Ocak 2015te fiyatlar 150 $ a düştü. Genel olarak fiyatlar 411 günlük çile boyunca yüzde 87 oranında azaldı.

NİSAN 2013

Bitcoinin değerinde en büyük düşüşlerden biri. Kripto bir boğa piyasasında 260 dolarlık bir fiyata geldi. Ama bir zamanlar Nelly Furtadonın söylediği gibi her iyi şeyin bir sonu vardır. Fiyat iki gün içinde 45 dolara düştü – yüzde 83lük bir düşüş.

ARALIK 2017

Bitcoinin düşme eğilimi olduğu gibi yükseliş trendi de vardı. 2017 yılı boyunca Bitcoin bir yılda 1950 $ dan 20000 $ a çıkarak göz kamaştırıcı bir yüzde ile 1.950 oranında büyüdü. O zamanlar bazı yorumculardan bir balonun ortaya çıktığı yönünde uyarılar vardı. Belki de o zaman da Nelly Furtadonın bilgeliğini hatırlamak gerekiyordu. Bununla birlikte kripto savunucuları Bitcoinin  günün birinde 2017nin ihtişamlı günleriyle uyumlu bir performans sergileyeceklerine inanıyorlar.

KASIM 2018

Kasım aylarında ne var? 2018 yılında fiyatlar 19783 $ lık tüm zamanların en yüksek seviyesiyle karşılaştırıldığında yüzde 83ten fazla düşüş gösterdi. Bu Nasdaq’ın ABD’deki patlayan dot.com balonundan daha kötü. Ve bu aynı zamanda değersiz hale gelmiş birçok başka dijital para için de felaket sonuçları doğurmuştur. Ethereuma bir örnek olarak baktığımızda 1400 $ dan  110 $ a kadar olan bir düşüş görüyoruz. Bu düşüşün büyüklüne bakmak için Bitcoin Kanlı kasım ayı başlamadan önce Eylül 2017den bu yana 4.000 $ ın altında kalmamıştı.Bir hafta içinde Bitcoin Cash% 56dan fazla düşüş gösterdi ve EOS tarafından market hacminde geride kaldı. Kripto piyasasındaki iniş ve çıkışların ardından göz korkutucu bir deneyim yaşamak gerekmez. Haberlere göz kulak olmak bir adım önde olmanızı sağlamaya yardımcı olabilir ve önemli olayların fiyatlar üzerinde bir etkisi olduğunda ne olacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku