Hangi ülkeler kripto alanında trend oldu? İşte sürpriz ülkeler…

0 0

Blockchain.com geçen hafta web cüzdanı oluşturmayı baz alarak en trend ülkeleri açıkladı. Şu anda oluşturulan benzersiz Blockchain cüzdanlarının toplam sayısı 52 milyondan fazla.

Şirket “Temmuz ayında başta Peru Hindistan ve Endonezya olmak üzere bazı ülkelerin toplam Blockchain cüzdan işlemlerinin oranını artırdığını gördük” dedi. Fildişi Sahili Nijerya Japonya Filipinler Venezuela Bangladeş ve Bulgaristan artan işlemlerin listesinde ilk 10’da yer alan diğer ülkeler.

Firma “Japonya bir kez daha ilk 10da yer alırken Hong Kong ve Fas’ın son iki aydır o kadar aktif olmadığını” belirtti. Güney Kore Danimarka Fas Dominik Cumhuriyeti Hong Kong Kenya Moldova Brezilya Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri blockchain cüzdan oluşumunda en çok düşüş yaşayan ülkeler oldu.

BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

En yüksek kripto kullanım artışına sahip ülkeler arasında Peru Hindistan Endonezya ve Nijerya yer aldı.

Firmanın veri bilimi ekibi Nijeryanın Nisan ayından bu yana en trend olan ülke olduğunu vurguladı ve bu durum Bitcoine en fazla ilgi gösteren ülke olarak Nijeryayı işaret eden Google arama verileriyle aynı zamana denk geldi. Ekip şöyle devam etti:

Nijerya son aylarda en trend olan ülke oldu. Nisan 2020den bu yana Blockchain.com web cüzdan kullanımını yüzde 60 artırdı.

Geçen ay Nijerya basını ülkenin Başsavcısı Abubakar Malamiye atıfta bulunarak Adalet Bakanlığının Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için yasal çerçeve sağlayacak yasa tasarılarını Millet Meclisi önünde masaya yatırdığını bildirdi. Malami “Beklenen yasalar Nijeryayı dijital nakit bitcoin ve e-para ile ilgili ortaya çıkan gerçeklere hazırlayacak” dedi.

News.Bitcoin.com geçtiğimiz günlerde Nijeryanın eşdüzeyde (P2P) bitcoin ticaretinde Sahra altı Afrikaya liderlik ettiğini ancak ülkenin hala kripto dolandırıcılıklarıyla dolu olduğunu bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku