Hangi ‘altcoin in Bitcoin’in fiyatını aşma şansı var?

0 1

Bitcoin şüphesiz piyasadaki en büyük kripto para birimi ve birçok insan için kripto para birimleri var olmaya devam ettiği sürece de liderliği kimseye kaptırmayacak gibi. Bitcoinin piyasaya sürülmesinden bu yana her biri Bitcoinden daha iyi olduğunu iddia eden ve onu tahttan etmeye hazır olan 5 binden fazla altcoin oluşturuldu.

Bu altcoinlerin birçoğu piyasadaki mücadelesine devam ediyor ancak hiçbiri kripto para birimi liderlik koltuğuna oturmak için etkileyici bir performans sergileyemedi. Bitcoin piyasadaki her dijital altcoin için bir ölçüt oldu ve hala da öyle. BTC hakimiyeti ile kripto pazarını yıllardır yönetiyor ve bunu yapmaya da devam edecek.

Hangi altcoin?

Altcoinler her biri yalnızca bir yıldız olmak amacıyla kripto pazarını doldurmaya devam edecek. Ancak tahminler bazı altcoinleri Bitcoin ile aynı seviyeye ulaşma olasılığından bahsediyor. Yine de asıl soru binlerce altcoinden herhangi birinin Bitcoinin başarısını elde edemeyeceği olacak. Bu neredeyse imkansız gibi görünse de öngörülemezlik konusu söz konusu olduğunda kripto endüstrisinin zirvede olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz.

Pek çok kişinin bildiği gibi kripto piyasasının aşırı hareketliliği kripto piyasasını öngörülemez yapan unsurların sadece bir kısmını oluşturuyor. Piyasa sezgileri belirli dijital paralara adanmışlık sürekli büyüyen online topluluklar öngörülen gelişmeler rekabetler ve tehlikede olan ego odaklı oyuncular hepsi herhangi bir öngörü veya görüşe sıkı sıkıya bağlı kalmayı çok zorlaştırıyor.

Ethereum’a dikkat!

Pek çok altcoin değerlerinin önümüzdeki yıllarda görülmemiş bir şekilde artacağını görecek bir performans sergiliyor. Bitcoin fiyatını aşma şansı düşük olsa bile ve buna en çok yaklaşma ihtimali olan altcoin Ethereum’dur.

Bitcoini takip eden ikinci en büyük kripto para birimi ve tartışmasız en çok kullanılan kripto para birimlerinden biri. Kripto paranın “teknik incelemesine” göre evrensellik modülerlik sağlamlık ve basitlik temel alınarak geliştirildi. Ethereum blok zinciri “sözleşmeler oluşturmak için kullanılabilen tam teşekküllü bir Turing eksiksiz programlama dili” ile oluşturuldu. Bu seçenek kullanıcılarının fikri birkaç kodlama satırında programlayarak herhangi bir programı işlevi ve daha fazlasını kodlamasına ve oluşturmasına olanak tanıyor. Akıllı sözleşmeleri işlem terimlerini tanımlamadaki önemi nedeniyle blockchain ekosisteminde bir merkez haline geldi.

Ethereum Blockchain üzerine bir proje olan merkezi olmayan finans (DeFi) de bu yıl başarıya imza atanlardan biri oldu. Başarısının önemli bir faktörü akıllı sözleşmelerin halka açık ve birlikte çalışabilir olması. DeFi projeleri tokenlerinin bu yıl kripto piyasasında kusursuz performans gösterdiğine tanıklık etti ve birçok uzman tarafından yılın ICOsu olarak nitelendirildi. DeFi kullanıcılarının kendi başlarına yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratmalarına olanak tanır ve bu da başarısının nedenleri arasındadır.

Ethereum dApps ayrıca ses getiren başka bir proje. DAppler için işlem hacmi yılın ikinci çeyreğinde önceki çeyreğe göre 45 milyar dolar artarak 12 milyar doları aştı. Ethereum dApps 12 milyar dolarlık rakamın yüzde 82sini oluşturdu ve değerin çoğu ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının kullanımından geliyor.

Sonuç olarak Ethereum önümüzdeki on yılda Bitcoini tahtından indirmek için gerekli niteliklere büyüme ve yeterli projelere sahip bir altcoin. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi de sürpriz olmaz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku