Gelecek hafta, Bitcoin in 10 bin doların altında olduğu son hafta olabilir mi?

0 3

Bitcoin piyasası umut verici görünmesine karşın uzun zamandır beklenen kripto yükselişi henüz tam anlamıyla gerçekleşmedi. Daha az iyimser olan kripto tutkunlarının Bitcoin fiyat tahmini 20 bin dolar civarında iken 50 bin dolara yükseleceği yönünde beklentiler de oldu.

Mevcut durumda Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerinde yer alıyor. Varlık Yöneticisi Timothy Petersonun bir twitter gönderisine göre bu fiyat dinamiği Bitcoin için bir daha asla 10.000 dolar altına düşmeyeceği yeni bir dönemi ifade ediyor.

Halving etkisi

Bitcoinin Mayıs 2020de yaşadığı halving olayı fiyatının katlanarak artacağı yönünde güçlü bir beklentiyi beraberinde getirdi.

Ancak küresel ekonominin karşı karşıya kaldığı sorunlar bu durumu engelledi.

Buna karşın kripto piyasası olmakla birlikte özellikle Bitcoin pazarı son birkaç ay içerisinde yeterli ivme kazandı. Aslında halving olayı sonrası büyük bir yüzde elde etti.

Büyük yatırımcılar satın alıyor

Çeşitli büyük kripto odaklı fonlar ve Grayscale gibi yatırım firmalarının BTC satın alması Bitcoinin gelecekte yüksek fiyatlı bir kripto varlığı olacağına dair en önemli göstergelerden biridir.

Bu firmalar son birkaç ay içinde büyük miktarlarda Bitcoin satın aldı. Grayscale haftalarca çıkarılanlardan daha fazla Bitcoin satın almak için fon sağladı.

BTC olgunlaştı

Son yıllarda kripto para piyasasının ilerleme ve büyüme kat etmesi arkasında Bitcoin gibi bir güç kaynağının bulunmasına bağlıdır.

On yıl önce ayakta kalma çabası içerisinde olan Bitcoin yukarı yönlü bir eğilim için hazır görünüyor. Tüm bu süreçler kapsamında 10.000 doların üzerinde yer almak için tamamen olgunlaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku