Hamster Coin Nedir? HAM Ne İşe Yarar?

58

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Hamster Coin’in Ethereum için en büyük tehdit olduğunu ima etmişti. Dorsey’in tweet’i, Dogecoin’in Ethereum için en büyük tehdit olduğunu yazan bir kullanıcıya yanıt olarak geldi. Muhtemelen, bu tweetlerin her ikisi de sadece şakadan ibaretti. Ethereum’dan farklı olarak Hamster Coin, akıllı sözleşmeleri desteklemez. Dorsey’in tweet’i açıkça bir şaka olsa da HAM token, Twitter kurucusunun paylaşımının ardından %100’ün üzerinde değer kazanmayı başarmıştı. Kriptoarena.com olarak Hamster Coin nedir, HAM ne işe yarar, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını araştırdık.

Hamster Coin nedir?

Hamster Coin, daha yerleşik kripto para birimlerine göre net bir avantajı olmayan Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş bir meme tokendir. Web sitesinde proje hakkında çok az bilgi bulunmaktadır. Yine de diğer meme tokenlerine göre güvenilirliğinin daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür. HAM token, ilk yatırımcıların en yüksek token ödüllerini aldığı, küçük yatırımcıların ise kâr elde etmek için token alımı gerçekleştirdiği sıradan piramit şemasına sahiptir.

Ayrıca altcoin’e yatırım yapmaya karar verirseniz, çok para kaybetme ve kazanma ihtimalini kabul etmişsiniz demektir. Bu nedenle HAM, bir yatırımdan ziyade kumar olarak değerlendirilmektedir. Meme tokenin toplam arzı 10 katrilyon token civarındadır. Yazı yazılırken, toplam arzın yaklaşık 2,4 katrilyon kadarı piyasalarda yer alıyordu.

HAM tokenin avantajları nelerdir?

  • İlk olarak, Hamster Coin’in kâr potansiyelinin oldukça yüksek olduğu söylenebilmektedir. Kısa vadede yüksek kâr elde etmeniz mümkündür.
  • Binance Chain üzerinden oluşturulmuş meme tokenler arasında güvenilirliğinin nispeten daha yüksek olduğu söylenebilir.
  • Binance, CoinGecko, CoinMarketCap gibi güvenilir olduğunu kullanıcılarına kanıtlayan borsalar üzerinden ticareti yapılabilmektedir.

HAM tokenin dezavantajları nelerdir?

  • Oynaklığı aşırı yüksek olan Hamster Coin’in kâr potansiyelinin yanında büyük oranda düşüş potansiyeli de mevcuttur. Fiyat çelişkili bir şekilde aşırı dalgalanmaktadır. Bu nedenle, yatırımınızın erimesi mümkündür. Risk faktörü oldukça yüksektir.
  • Net bir hizmet ortaya koymadığı için kripto paranın varlığı toplum tarafından benimsenmesine yani popülaritesine bağlıdır. Bu nedenle, tokenin mevcudiyetinin sürdürülebilir olmadığı söylenebilir.

Hamster Coin nedir? HAM nasıl alınır?

Hamster Coin almak için öncelikle meme kripto para birimini listeleyen kripto borsalarına üye olmanız gerekmektedir. Bu borsalar arasında CoinMarketCap, CoinGecko ve Coinbase’in yanı sıra, merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ta bulanmaktadır. Buna göre, borsalara üye olmanız ve hesabınızı eksiksiz bir şekilde doğrulamanız gerekmetedir. Ardından, HAM alım satım işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku