Halving sonrası 45 eski madencilik cihazı fişten çekildi

0 6

Bitcoinin blok ödülünün yarıya indirilmesi 11 Mayısta tamamlandı ve 12.5 BTCnin blok ödülleri 6.25 BTCye düşürüldü. 8BTCde yayınlanan ve dünyanın en büyük madencilik havuzu F2Poolun katkılarıyla oluşturulan bir analizde ödülün yarıya inmesinden bu yana yaklaşık 45 eski madencilik cihazının gece boyunca fişten çekildiği belirtiliyor.

BİTCOİN İŞLEM ÜCRETLERİNDE CAN SIKICI TIRMANIŞ… TIKLAYIN

Tüm kârsız madencilik cihazları arasında en iyisi Bitmainin Antminer S11i. Saniyede 205 TH gücü ile bu cihaz şu anda kilowatt saat başına 0049 dolar enerji maliyetine karşı günde 009 dolar zarar veriyor. Bu maliyete göre hasar veren diğer madencilik modelleri arasında Bitfure Tardis Antminer S9 SE GMO Miner B2 Innosilicon T2 Turbo Bitfily Snow Panther B1 Canaan Avalonminer 921 ve popüler Antminer S9 yer alıyor. 2017de piyasaya sürülen Bitfurynin B8 modeli günde 3 dolardan fazla kaybediyor.

Nitekim tüm bu madencilik cihazı modellerinin hash rate hızında bir düşüş olduğu görüldü ki bu da para kaybetmek anlamına geliyor. Halving gerçekleştikten sonra Bitcoin hash rate yüzde 30a yakın bir geri çekilme yaşadı.

Öte yandan Çin Orta Asya ve İrandaki bazı madencilik şirketlerinin ücretsiz veya çok ucuz bir maliyetle 0.02 dolar enerji sağlayabildiği belirtiliyor. AsicMinerValueya göre bu işletmeler için kârsız 8 model var. Bunlar arasında Whatsminer M3X Avalonminer 741 Whatsminer M3 Antminer S7-LN Antminer S3 Antminer V9 Antminer S7 ve Antminer S5 sayılabilir. Bu cihazlar geçerli fiyatlara göre günlük 009 ila 019 dolar arasındadır.

Ayrıca belirli bir süre satılan Antminer S9 cihazları ikinci el piyasasında büyük değer kaybına uğradı. Bu modelin sadece 14 dolara alıcı bulabileceği iddia ediliyor. Çok değil birkaç yıl önce S9lar hash rate’in yüzde 70inden fazlasını oluşturdu. 8BTCdeki haberlerde ayrıca Sichuan eyaletinde 8 bin cihazlı bir madencilik işletmesinin halving etkinliğinden bir hafta önce satıldığı belirtildi. İşletmenin sahibi Zhou Wenbo alıcının eski nesil Antminer S9s Avalonminer cihazları ve Innosilicon Terminator 2 modellerini satın almak istemediğini belirtti.

Çok karlı

Son olarak mevcut Bitcoin fiyatı ile çok kar edebilecek birçok model var. Bitmain Antminer S19 Pro S19 S17 + MicroBT Whatsminer M30S bunlardan bazıları.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku