Bitcoin işlem ücretlerinde can sıkıcı tırmanış

0 0

Bitcoin ağındaki ortalama işlem ücretleri 14 Mayısta geçen neredeyse en yüksek seviyeye yükseldi. Kripto para birimleri hakkında çeşitli veriler sağlayan BitInfoChartsa göre o gün Bitcoin ağında işlem maliyeti 5.16 dolar idi ve bu seviye Ocak 2019dan beri görülmüyor.

‘BİTCOİN’İN İVMESİ ŞİDDETLENEBİLİR…’ TIKLAYIN

Bu değer halving’in gerçekleştiği 11 Mayısta 2.52 dolar olarak belirlendi. Halvingden sonra 14 Mayısa kadar yüzde 122lik bir artıştan söz edilebilir. Daha sonra bir miktar düşüş gösteren ortalama işlem ücreti haberlerin yayınlandığı dakikalarda 3.55 dolar seviyesinde idi. İşlem ücreti artışı 1 mayıs ve 14 Mayıs aralıkları değerlendirildiğinde yüzde 680e 1 Ocak ve 14 Mayıs aralıkları değerlendirildiğinde yüzde 1742ye ulaşıyor.

Bitcoin ağı yoğun bir şekilde kullanıldığında işlem ücretleri artıyor. Halving’den önceki ve sonraki birkaç gün içinde Bitcoin ağındaki aktivitenin arttığını görülüyor.

Ayrıca Blockchain.comdan gelen en son verilere göre işlemlerin Bitcoin madencileri tarafından onaylanmadan önce beklediği bellek havuzu (mempool) şişti. 17 Mayıs itibarıyla havuzda onaylanmak için bekleyen işlemlerin toplam büyüklüğü 664 MBdir.

Bitcoindeki işlem ücretlerindeki artış kullanıcıları hızlı ama pahalı veya ucuz ama yavaş transfer arasında seçim yapmaya zorlar. Ücretlerdeki mevcut artış ağın Bitcoin fiyatındaki olası büyük bir artış sırasında darboğazlarla karşılaşacağını öngören bir faktör gibi değerlendiriliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku