Halving öncesi dikkat çeken büyük sipariş

0 1

Nasdaq’ta işlem gören kripto para madenciliği şirketi Riot Blockchain 30 Nisanda kripto para madenciliği cihazı üreticisi Bitmainin en son 1000 S19 Pro cihazını satın aldığını duyurdu. Satın alımın 24 milyon dolara tamamlandığı kaydedildi. Bu her ürün için 2 bin 400 ABD doları ödendiği anlamına geliyor. Şirket satın alma işleminin Riotun mevcut parasıyla finanse edildiğini söyledi.

BİTCOİNDE OLAĞANDIŞI HAREKET: 1 DAKİKADA 4 BLOK ÜRETİLDİ… TIKLAYIN

Yeni cihazlar şirketin madencilikteki verimliliğini artırmaya ve güç tüketimini azaltmaya yardımcı olacak. Bitmainin S19 Pro modeli şimdiye kadar üretilen en verimli Bitcoin madencilik cihazları arasında yer alıyor. Riot S19 Pronun önceki Bitmain modellerine ve diğer cihazlara göre önemli ölçüde daha fazla enerji tasarrufuna sahip olduğunu söylüyor.

S19 Pronun işlem gücü 110 TH / sdir. Riot Blockchain şirketin toplam bilgi işlem gücünün S19 alındıktan ve tamamen dağıtıldıktan sonra saniyede yüzde 46 artarak 358 petahasha (PH / s) yükseleceğini tahmin ediyor. Şirket cihazları temmuz ayı başlarında almayı bekliyor.

ABDde faaliyet gösteren Riot Blockchain Colorado eyaletinde bulunuyor. Ancak New York eyaletindeki Bitcoin madencilik operasyonunun bir parçası oldu.

Riot yaklaşan blok ödülü bölünmesinden önce verdiği bu emirle stratejik bir hamle yapıyor. Bilindiği gibi bölünme sonrasında blok başına alınan 12.5 BTC ödül madencisi 6.25 BTCye düşecek ve bu madencilik şirketlerinin karlılığını etkileyecektir. Riot gibi büyük madencilik şirketleri de bu etkinin daha verimli cihazlarla minimum olmasını hedefliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku