Dikkat! Türk yatırımcılar da bu tuzağa düştü…

0 1

Arbitraj terimi fiyatın daha düşük olduğu borsadan bir kripto para birimi almayı ve daha yüksek borsada satmayı ifade eder. Yakın zamanda yapılan bir araştırma Bitcoin pazarındaki arbitraj fırsatının yüz milyonlarca dolara ulaştığını gösterdi. Ancak arbitraj ile kar etmek isteyen yatırımcıların bu niyetini kullanan birçok dolandırıcı var.

İŞTE MAYIS AYINDA BİTCOİN FİYATINI ETKİLEYEBİLECEK 5 UNSUR… TIKLAYIN

Kullanıcıları çekmek için fiyatı çok yüksek veya çok düşük gösteriyorlar

Adı bilinmeyen bazı kripto borsaları Bitcoinin fiyatını arbitraj fırsatları arayan yatırımcıları çekmek için mevcut ortalama 400-500 dolarlık piyasa fiyatından daha yüksek veya daha düşük yapıyor. Günümüz piyasa koşullarında böyle bir fark mümkün değil. Bitcoin’in neredeyse 20 bin dolara çıktığı 2017’nin Aralık ayındaki gibi yatırımcıların akın akın geldiği dönemlerde bu tür fiyat farklılıklarına rastlanabiliyor fakat şu an piyasa koşulları o dönemden büyük ölçüde farklı. Fiyat farklılığıyla bunun iyi bir arbitraj fırsatı olduğunu düşünen kullanıcı adı sanı duyulmamış borsaya Bitcoin’ini aktarıyor ve film buradan itibaren kopuyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

* Kullanıcı bir borsadaki Bitcoin fiyatının diğerinden 500 dolar farklı olduğunu görüyor.

* Arbitraj yapmak için 10 bin dolar BTC aktarıyor.

* Site para çekmek istediğinde buna izin vermiyor.

* Siteden gönderilen e-postanın kullanıcıya bu parayı çekmek için 50 bin dolar daha transfer ettiği söyleniyor.

* Kullanıcı parayı aktarıyor ve bu para da geri verilmiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku