Halving Bitcoin’de bir boğa piyasasına sebep olmayacak

0 0

Bitmain CEO’su: Halving Bitcoin’de bir boğa piyasasına sebep olmayacak

Çin madencilik devi Bitmainin kurucu ortağı ve CEOsu olan Jihan Wu bir sonraki Bitcoin (BTC) blok ödülü yarılanmasının bir boğa piyasasına yol açmayacağına ancak BTC’nin fiyatının uzun vadede artacağına inanıyor.

Çin sanayi haberleri 8BTC’nin 11 Ekim’de yayınlanan haberine göre Wu Frankfurt’ta düzenlenen Dünya Dijital Madencilik Zirvesi’nde sözlerini dile getirdi.

Wu habere göre kripto pazarının döngüler halinde hareket ettiğini ve bu sefer bir sonraki yükseliş aşamasının halving etkinliğinden sonra başlayamayacağını açıkladı. Ayrıca uzun vadeli bir bakış açısında kripto meraklılarının madencilik donanımına yatırım yapmaları gerektiğine inanıyor ve şöyle diyor:

“Birçok belirsizlik var ancak şimdi kripto madenciliğine yatırım yapmak için iyi bir zaman. Madenci olsaydım madenciliği durduramazdım ama madencilik ekipmanlarına yatırım yapmaya devam edecektim. Şu anda fiyatın kısa vadeli düzeltilmesi durumundayız. Uzun vadeli bir bakış açısına sahip olmak önemlidir. Bitcoinin fiyatı halving gerçekleştikten sonra değişmeden kalırsa verimliliği ve bilgi işlem gücünü dengelemek için mevcut ekipmanın verimliliği artırılmalı.”

Uzun vadeli bakış açısı

Wu ayrıca şirketin beş nanometre madenciliği uygulamasına yönelik özel entegre devresinin 2020 başlarında seri üretime gireceğine üç nanometre çipinin de üretime geçeceğine söz verdi. Ayrıca firmanın 2019 yılı sonuna kadar tamir süresini üç güne düşürmesi beklenen servis merkezleri kurulduğunu belirtti.

Wu ayrıca Bitmainin madencilik donanım sahiplerini madencilik çiftliği sahipleriyle birleştirecek bir hizmet olan Dünya Dijital Madencilik Haritasını ve Antrime Akademisini (madencilik eğitim hizmeti) başlatacağını doğruladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku