Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Geldi: İşte Test Edilecek Seviyeler!

161

Bu haftaki toplantıda Fed Fon oranındaki olası 75 bps’lik artışın konuşulması, ABD dolarını 20 yılın en yüksek seviyelerine çıkardı ve altın fiyatına ağırlık verdi. Kıymetli metal altın şu anda 1.880 dolar seviyelerinde kritik bir destek seviyesini test ediyor ve bu da önümüzdeki yoğun bir hafta boyunca önemli bir seviye olacak.Piyasa analistlerinden Ross J. Burland, altın piyasasını değerlendirdi ve teknik fiyat analizini açıkladı. Kriptoarena.com olarak, analistin görüşlerini ve analizlerini aktarıyoruz.

İşte kıymetli metal için beklenen seviyeler:

Analist Ross J. Burland’a göre, aşağıdakiler, haftalık, günlük ve dört saatlik zaman dilimindeki piyasa yapısını, son fiyat hareketine bir bakış açısı getirerek daha uzun vadede düşüş eğilimine ulaştığını göstermektedir.

Haftalık altın grafiği

Haftalık grafik, fiyatın şu ana kadar haftalık yapıda tutulduğu için aşağı yönlü kırılmaya çalıştığını gösteriyor. Bu, önceki düşük seviyeleri yeniden test etmek için bu arada bir boğa düzeltmesi beklentisi bırakıyor.

Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Geldi: İşte Test Edilecek Seviyeler!

Günlük XAU/USD grafiği

Cuma günkü yükseliş kapanışı, kısa gövde ve uzun fitil, açılış seansları için önceki günlük düşük seviyeleri geçmezse, en azından bir yükseliş düzeltmesi yapabilir.

4 Saatlik altın grafiği

Dört saatlik grafik, fiyatın birikim yaptığını ve desteğin devam etmesi durumunda, boğaların yukarıda belirtilen direnç alanına yaklaşacağını gösteriyor.

Bununla birlikte, TD Securities’deki analistler altın fiyatları ile ilgili şunları söyledi:

Federal Rezerv’den giderek daha agresif parasal sıkılaştırma olasılığı ve çok şahin politika sinyali, bunun, son birkaç gündeki gibi herhangi bir ralli sınırlı bir ömre sahip olabileceği ve uzun tasfiyelerin yılın ikinci yarısına kadar yaşamın bir gerçeği olabileceği anlamına geliyor. Ne de olsa, artan karantinanın kıymetli metal altına yönelik iç talep üzerindeki etkisine ilişkin endişeler ortaya çıkıyor. Ekonomik aktivite de düşerken, mücevher satışlarının da düşmesi muhtemel ve bu da sarı metal için önemli bir destek seviyesini aşındırıyor. Yatırım talebine ilişkin görünüm de sessiz kalıyor, altın böcekleri şahin bir Fed’in açıklamalarına bakarken, Ukrayna’daki savaşla ilişkili güvenli liman akışları sönmeye başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku