‘Hackerlar’dan kim koruyacak?

0 1

Güney Kore kripto para birimi borsalarını hedefleyen Kuzey Kore saldırılarına karşı koyma sorumluluğunu kimin alması gerektiği konusunda sıcak bir siyasi tartışma yaşanıyor. Son zamanlarda Güney Korenin mali bekçisi bu konuyu kendi işleri olarak görmediklerini açıkça ortaya koydu.

Fn Newse göre Finansal Hizmetler Komisyonu veya FSC 23 Ekimde Ulusal Meclis Siyasi İşler Komitesinden gelen yazılı bir soruşturmaya yanıt verdi. FSC sponsorluğundaki bilgisayar korsanlarının saldırıları sırasında çalınan kriptodan kendilerinin sorumlu olmadığını söylüyor. Kim Jong-unun kripto borsalarında Lazarus Group gibi rejimi.

Rapora göre kripto borsalarının konu hakkında daha fazla ayrıntı vermeden kendi yetki alanına girmediğini savundu. Sorumluluğu Dışişleri Bakanlığı ve Kore İletişim Komisyonu veya KCCye ilettiler.

Ancak hem Bakanlık hem de KCC FSCnin kripto şirketlerinin uğradıkları zararlardan hala sorumlu olduğuna inanıyor çünkü bunlar finansal konularla ilgili. İkili FSCnin “kripto para birimi borsaları gibi sanal varlık sağlayıcılarının yönetimi ve denetiminden sorumlu” pozisyonundan bahsediyor.

Ulusal Meclis Siyasi İşler Komitesinin muhalefet partisi sekreteri olan Temsilci Seong Il-jong FSC’nin tutumuna katılmıyor. Onlara “revize edilmiş Güney Kore kripto faturasının kabul edilmesiyle kripto ile ilgili tüm konuların Finansal Hizmetler Komisyonunun görevi haline geldiğini” hatırlattı.

Şubat ayında Lazarus Groupun 2019da birkaç kripto borsasını hedeflediği bildirildi. Saldırılardan biri DragonEx borsası çalışanlarına sunulan sahte ama gerçekçi bir ticaret botu web sitesinin oluşturulmasıydı.

Ayrıca Ağustos ayında ABD Ordusunun bir raporu Kuzey Korenin şu anda Beyaz Rusya Çin Hindistan Malezya Rusya gibi ülkelerde konuşlanmış 6.000den fazla hacker olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku