Bitcoin madencilerinden dikkat çeken hareket

0 0

Üç faktör muhtemelen 25 Ekimde Bitcoin (BTC) fiyatında hızlı bir düşüşü tetikledi. İlk olarak traderlar 13.300 – 13.500 $ alanını ana direnç aralığı olarak belirledi. İkincisi vadeli işlemler ve opsiyon piyasaları nötrleştiriyor. Üçüncüsü hafta sonu alım satımı görünüşte oynaklığı artırıyor.

13.300 – 13.500 $ aralığı kısa vadede Bitcoin için önemli bir direnç alanıdır.

Ani fiyat düşüşü gerçekleşmeden önce BTC 13.127 dolardan 13.350 dolara yükseldi. Baskın kripto para birimi daha fazla madenci BTCyi borsalara taşıdıkça satıcıların ilgi alanına hızla yükseldi.

Madenciler sattı

Geçtiğimiz hafta boyunca ByteTreeden alınan veriler Bitcoin madencilerinin yaptıklarından daha fazla sattığını gösteriyor.

BTC satıcıların agresif bir şekilde savunduğu önemli bir direnç aralığına yükselirken muhtemelen keskin bir düzeltme gördü.

Bazı teknik analistler bir geri çekilme görmeden önce Bitcoinin fiyatının yaklaşık 13.500 $ a yükselmesini bekliyordu.

Vadeli işlemler ve opsiyon piyasaları etkisiz hale geliyor

Hafta boyunca süren yükselişin ardından vadeli işlemler piyasası aşırı ısınma belirtileri göstermeye başladı. BTCnin fonlama oranı ortalama% 0.01 seviyesinde kalmasına rağmen alternatif kripto para birimleri yüksek fonlama oranları gösterdi.

Genel kripto para vadeli işlem piyasası en iyi kripto para birimlerinin finansman oranlarını sıfırlamak veya soğutmak için geri çekilmeye ihtiyaç duyuyordu. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de piyasada “aşırı açgözlülük” gösteriyor ve bu da sağlıklı bir geri çekilme BTC için olumlu bir trend haline geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku