Bitcoin’de 20 Bin Dolar Aşkı Yeniden Alevlendi

0 0

Aralık ayının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin 20 bin dolarlık direnci kırma arayışını yeniden ateşliyor.

Yeni yükseliş eylemi en büyük kripto para birimini 20 bin dolara yaklaştırırken Bitcoin (BTC) 15 Aralıkta iki hafta içinde en yüksek seviyelerine ulaştı.

1 Aralıktan beri en yüksek BTC fiyatı

Cointelegraph Markets TradingView ve Coin360 verileri BTC / USDnin çarşamba günü işlem sırasında 19 bin 760 dolara ulaştığını gösterdi.

Hareket piyasayı salı gününe kadar karakterize eden düşüş beklentisini bir nevi tersine çevirmişe benziyor. Aralık ayı boyunca direnci 19 bin 500 ila 20 bin 000 dolar arasında kırmayı başaramayan Bitcoin yukarı doğru dönmeden önce 17 bin 550 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu hafta alıcı desteğinin yeniden ortaya çıkışı yoğunlaştı ve Bitcoin büyük satıcı duvarını bir kerede ve herkes için 20 bin doları yıkma arzusunu açıkça gösterdi.

Daha önce de belirtildiği gibi 20 bin doların ötesinde Bitcoin için çok az şey var çünkü daha yüksek seviyelerde planlanan küçük satışlarla keşfedilmemiş bölgeye çarpıyor.

Analisti Michaël van de Poppe Twitter takipçilerine “#Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan direnç bölgesinin üzerinde kırılıyor. Boğa!” iletisini paylaşarak “Ancak 19 bin 400-19 bin 500 dolarlık bu kırmızı bölgenin destek olmasını istersiniz. Bu olursa fiyat 20 bin 500-21 bin dolara  kadar devam edebilir” dedi

Bu arada analist PlanB ABDnin 900 milyar dolarlık bir koronavirüs teşvik paketi üzerinde anlaşmaya varan raporlarının Bitcoinin kazançlarına katkıda bulunduğunu öne sürdü.

Kısa zaman dilimlerinde volatilite artmaya devam ettiği için Bitcoin 19 bin 700 doları daire içine aldı. Borsalar da gün içinde yükseldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku